Naga MarketsZapraszam na analizę indeksu WIG20 po sesji z 25 lipca:

W dalszym ciągu za główny fakt techniczny kilku ostatnich miesięcy można uznać  wyłamanie i obronę bariery 2260. Siła impulsu 1700-2260 wskazuje, że dopóki w/w bariera chroni kupujących, obowiązuje kontynuacja ruchu w kierunku 2540/2635. Na realizację scenariusza wzrostowego rzuca cień przeciągające się zatrzymanie ceny, które spróbujemy zdiagnozować opierając się na niższym interwałach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres tygodniowy informuje o średnioterminowym balansowaniu ceny (ruch boczny) w strefie  2260-2370 (podaję wartości uśrednione). Aktualnym sygnałem price action jest spadkowy pin bar jako nieudany atak na górne ograniczenie konsolidacji. Do czasu negacji sygnału, podaż ma szanse pogłębić korektę w kierunku 2260. Warunkiem kontynuacji głównego ruchu (antycypacja byka)  jest negacja spadkowej formacji pin bar, czyli skuteczne wyłamanie bariery 2370.

Wykres dzienny potwierdza hipotezę średnioterminowego ruchu bocznego. Struktura ruchu jest jednak nieco inna (każdy interwał oferuje autonomiczny obraz rynku).  Także w tym wypadku potwierdzamy inicjatywę podaży w ramach konsolidacji. Najbliższe wsparcie, zgodnie z zasadą koła hermeneutycznego, uaktualniam do poziomu ok. 2280.  Szczegóły na wykresach.

Podsumowanie

Wykres miesięczny w dalszym ciągu wskazuje na możliwość kontynuacji ruchu wzrostowego (o ile nie zostanie wyłamana bariera 2260), natomiast wykres tygodniowy i dzienny wskazują na przewagę podaży w konsolidacji. Obraz rynku jest więc złożony (argumenty posiada każda strona rynku)  i tradowanie zależy w znacznie mierze od horyzontu czasowego oraz poziomu zakładanego ryzyka.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here