Naga MarketsZbigniew GrutkowskiZbigniew Grutkowski, dyrektor do spraw rozwoju w TeleTrade Europe, na bazie swoich doświadczeń z największymi towarzystwami funduszy inwestycyjnych stworzył rozwiązanie, które od kilku lat sprawdza się u tysięcy zadowolonych klientów TeleTrade. Usługa oparta jest o tzw. social trading – SyncTrading, czyli rozwiązanie, które zrzesza inwestorów i traderów z całego świata.


Co możesz powiedzieć o tradycyjnych formach inwestowania?Zbigniew Grutkowski opinie SyncTrading TeleTrade1Zbigniew Grutkowski: Bankierzy centralni w ostatnich latach bardzo zniekształcili rynek finansowy. Pomimo kilkuletniego dodruku pieniądza w strefie euro dane makroekonomiczne znacznie odbiegają od tego, co obiecywali przedstawiciele Europejskiego Banku Centralnego. Wniosek jest jeden: biliony euro wpompowane w system finansowy w strefie euro nie przyczyniły się do wyraźnego wzrostu gospodarczego. Zachowanie giełd w ostatnich latach odbiega od tego, do czego byli przyzwyczajeni długoletni inwestorzy. Stara zasada dotycząca inwestowania „kup i trzymaj” już nie obowiązuje. Struktura rynku kapitałowego się zmieniła. Największe stopy zwrotu generują ci, którzy potrafią szybko reagować. Mrożenie kapitału na długie miesiące z brakiem możliwości szybkiej wypłaty wpłaconych środków wiąże się z dużym ryzykiem utraty wcześniej wygenerowanych zysków.

Jesteś osobą, która zaprojektowała social trading – SyncTrading TeleTrade Invest, co możesz powiedzieć o tym projekcie?

Zbigniew Grutkowski: Głównym filarem całego projektu są doświadczeni traderzy z całego świata, którzy od wielu lat z dużymi sukcesami osiągają ponadprzeciętne stopy zwrotu. Każdy trader, który chce dołączyć do projektu, musi przede wszystkim wykazać się skutecznością na swoim rachunku inwestycyjnym w TeleTrade Europe. Po kilku miesiącach generowania stabilnych zysków może zainteresować potencjalnych inwestorów, którzy będą chcieli wykorzystać sygnały. Inwestor, który będzie chciał wykorzystać doświadczenie tradera, w swoim gabinecie osobistym synchronizuje swoje konto z kontem wybranego tradera. Od tego momentu każda transakcja w odpowiednich proporcjach będzie za każdym razem kopiowana na rachunek inwestora (z konta tradera).

Ile kosztuje usługa Sync Trading?

SyncTrading TeleTrade Invest opinie2Zbigniew Grutkowski: Jednym z podstawowych problemów ograniczających generowanie zysków w długim terminie są koszty, które w Polsce nie należą do najmniejszych – w szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę fundusze inwestycyjne. Sync Trading TeleTrade Invest został oparty o system prowizyjny, który okazał się najskuteczniejszą formą rozliczania dla tradera i inwestora. Zadaniem tradera jest generowanie zysków na swoim rachunku, co będzie się jednocześnie przekładało na zyski inwestora. Trader otrzyma prowizję (od kilku do kilkunastu procent) od każdej zyskownej transakcji. Usługa synctrading w skali roku nic nie kosztuje.

Jak zbudować własny portfel inwestycyjny?

Zbigniew Grutkowski: Najważniejszym elementem w tworzeniu własnego portfela będzie wybór odpowiednich traderów, dlatego też musimy skupić się na ich historii transakcji. Im dłuższa będzie to historia, tym będziemy mogli powiedzieć więcej o profilu wybranego tradera. Transakcje traderów będą różniły się sposobem zarządzania pozycją oraz wyborem konkretnych instrumentów finansowych. Kombinacja tych elementów sprawi, że portfel będzie zdywersyfikowany.

Jak możemy zarządzać naszym portfelem w SyncTrading?

Zbigniew Grutkowski opinie SyncTrading TeleTrade3Każdy inwestor w dowolnym momencie może modyfikować pozycję na swoim rachunku. Tak więc, jeżeli stwierdzi, że zysk jest satysfakcjonujący, może zamknąć transakcję. Dodatkowo z poziomu gabinetu inwestora inwestor może ustawić poziom proporcji kopiowanych transakcji. Można zarówno zwiększyć, jak i zmniejszyć poziom kopiowanych transakcji. Przykładowo, jeżeli trader dysponuje rachunkiem 50.000$, a inwestor rachunkiem 10.000$ to przy proporcji 100% na rachunek inwestora będą kopiowane transakcje pięciokrotnie mniejsze. Warto prześledzić wyniki traderów TeleTrade Europe oraz porównać je z dowolnym programem oszczędzania.

Co może zyskać trader korzystający z Sync Trading TeleTrade Invest?

Zbigniew Grutkowski: Największą zaletą jest dostęp do tysięcy potencjalnych inwestorów z całego świata. Dla wielu traderów jest to bardzo kuszące rozwiązanie, które sprawia, że długoterminowe generowanie zysku na swoim osobistym rachunku przekłada się również na dodatkowy zysk w postaci prowizji od każdej zyskowanej transakcji na koncie inwestora. Jednak najciekawsze możlwości, które kryją się za SyncTrading TeleTrade Invest docenią osoby, które mają doświadczenie w tradingu, ale w dalszym ciągu pracują nad zoptymalizowaniem własnego modelu tradingowego. Dzięki temu, że jest możliwość podpięcia swojego rachunku osobistego do wybranych traderów, każdy może dokładnie śledzić, kiedy i w jakich momentach wybrany trader zajmuje pozycje. Podstawowa wiedza na temat kalendarza makroekonomicznego oraz oczekiwań rynkowych sprawi, że u wybranych traderów będziemy mogli wychwycić powtarzające się schematy zajmowania pozycji. Traderzy, którzy większą uwagę przywiązują do sentymentów, większość decyzji w miesiącu podejmują w dniach, gdy jest więcej publikacji makroekonomicznych od dni, w których inwestorzy nie mają „pod co grać”. Inni traderzy mają zaprogramowane algorytmy, które dosłownie w ciągu sekundy reagują na wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych. Są traderzy, którzy zajmują pozycje tylko w początkach większego trendu, a są i również tacy, którzy preferują konsolidacje. Osoby korzystające z Sync Trading mają możliwość obserwowania tego, w jaki sposób dany trader stosuje money management. Dostęp do najskuteczniejszych traderów może bardzo pomóc tym, u których rachunek balansuje w okolicy „break even”.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here