Naga MarketsTo był kolejny mocny tydzień dla funta szterlinga. Brytyjska waluta skorzystała na wciąż długiej pozycji spekulacyjnej i trwających dobrych wiadomościach dotyczących ożywienia. Inwestorzy oczekują silnego odbicia gospodarczego w II kwartale. W ocenie ekspertów z ING Banku, funt powinien kontynuować swoje umocnienie względem dolara amerykańskiego, choć dostrzegają możliwość korekty w okolice 1,38. W poniedziałek para GBP/USD przebiła okrągły poziom 1,40 i znalazła się najwyżej od kwietnia 2018 roku.

  • Presja na wzrost kursu GBP/USD powinna się utrzymać pod warunkiem gołębiego Fed
  • Funt znajduje się obecnie w obrocie na umiarkowanie zawyżonym terytorium
  • Wyjście z ryzyka Brexitu i redukcja niepewności związana z ożywieniem gospodarczym poprawiły perspektywy wzrostu w Wielkiej Brytanii

Kurs funta (GBP) zyska w nadchodzących miesiącach – ING

Gdyby przewodniczący Powell przekazał we wtorek ostrożny komunikat podkreślając, że nie zwiększy oczekiwań na rychłe ograniczenie luzowania ilościowego oraz podkreśli perspektywy dla głęboko ujemnych stóp procentowych w USA, presja na wzrost kursu GBP/USD powinna się utrzymać – napisano w raporcie ING.

Te artykuły również Cię zainteresują
Funt znajduje się obecnie w obrocie na umiarkowanie zawyżonym terytorium w oparciu o krótkoterminowy finansowy model wartości godziwej ING Banku (choć nadal pozostaje tani na podstawie średnioterminowej wyceny).

W ocenie ekspertów należy to obecnie uznać za nową normę, ponieważ wyjście z ryzyka Brexitu i redukcja niepewności związana z ożywieniem gospodarczym poprawiły perspektywy wzrostu w Wielkiej Brytanii, co przemawia za częstszymi okresami zawyżania wyceny GBP (w porównaniu z poprzednim okresem częstych niedoszacowań).

Na rynku krajowym uwaga skupi się na premierze Johnsonie, który w poniedziałek ma ujawnić plan ponownego otwarcia gospodarki.

Podczas gdy komunikat będzie prawdopodobnie ostrożny w przypadku braku formalnych dat, fakt, że Wielka Brytania zmierza w takim kierunku podkreśla konstruktywne prognozy dotyczące GBP na nadchodzące miesiące, szczególnie w porównaniu z innymi walutami europejskimi. Raport o zatrudnieniu w Wielkiej Brytanii (wtorek) powinien pokazać stabilizację stopy bezrobocia – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen notowania | kurs bitcoina wykres | blik | funt notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here