Naga MarketsWstępne dane dotyczące wskaźnika PMI dla usług oraz przemysłu prezentowane były już dziś dla strefy euro oraz m. in. Niemiec. Okazały się one słabe, co przyczyniło się do znacznego osłabienia wspólnej waluty. Z kolei o godz. 16-tej poznaliśmy te same dane dla Stanów Zjednoczonych, a oprócz nich istotne były także publikacje z rynku nieruchomości.

Szacunkowe PMI na nowych szczytach

Jeśli chodzi o koniunkturę w przemyśle, rynki spodziewały się nieznacznej poprawy. Prognoza zakładała wzrost do 56,6 wobec poprzedniego odczytu na poziome 56,5 i dokładnie taki był faktyczny odczyt. Co istotne, wskaźnik ten znalazł się na 44-miesięcznym szczycie

Szacunki dotyczące usługowego PMI również zakładały wzrost (54,9) w stosunku do poprzedniego odczytu (54,6). Tu natomiast widać jeszcze lepsze nastroje, bowiem szacunkowe wskazania wypadły na poziomie 55,7. Usługowy PMI wzniósł się tym samym na 3-miesięczne maksima.

Spada sprzedaż nowych domów

Jak podaje Census Bureau, sprzedaż nowych domów w kwietniu znalazła się na pułapie 662 tys. przy poprzednim odczycie na poziomie 694 tys. i prognozach wynoszących 680 tys. Odczyt jest o 1,5% niższy od marcowego, który zrewidowany został do 672 tysięcy, natomiast w ujęciu rocznym widoczny jest wzrost o 11,6%.

Census Bureau

Eurodolar próbuje odreagować spadki

Notowania Eurodolara osunęły się do nowego dołka po godzinie 15-tej, natomiast obecnie widać próbę odreagowania. Najbliższy opór znajduje się teraz w okolicach 1.1740/50 i to tam mogą zmierzać notowania, przed dalszym spadkiem.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here