Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy kluczowe podczas dzisiejszej sesji informacje ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu o inflacji konsumenckiej oraz odczytach dotyczących sprzedaży detalicznej.

CPI oraz sprzedaż detaliczna

Wracając jeszcze na chwilę do wczorajszej sesji, warto wspomnieć o wskaźniku PPI (inflacja  producencka). Ten zdołał przebić oczekiwania rynków, a także był wyższy od poprzednich wskazań.

Jeśli natomiast chodzi o inflację konsumencką, to oczekiwania rynkowe dla bazowego wskaźnika CPI za kwiecień wypadały na poziomie 0,2%. Optymistycznie, szczególnie biorą pod uwagę spadek w marcu (-0,1%). Ostatecznie nie udało się osiągnąć tego poziomu i inflacja w kwietniu wzrosła tylko o 0,1%.

Kolejnym bardzo ważnym odczytem był ten dotyczący sprzedaży detalicznej za ubiegły miesiąc. Poprzednio odnotowany został spadek (-0,2), natomiast teraz rynki spodziewały się wzrostu sprzedaży o 0,6%. Jak podaje Census Bureau, najnowszy odczyt stanowi wzrost o 0,4%, jednakże zawodzi oczekiwania rynków. Z pozytywnych informacji można podać tę, która mówi o rewizji poprzedniego odczytu z -0,2% do 0,1%.

Poniżej zestawienie wszystkich odczytów makroekonomicznych z godz. 14:30. Jak widać, większość danych na czerwono, co nie wpływa dobrze na siłę dolara amerykańskiego.

źródło: www.pl.investing.com

Reakcja na głównej parze walutowej

Na wykresie 4-godzinnym pary walutowej EURUSD widać, że ta pogłębiła spadki wczorajszego popołudnia i kurs znalazł się w strefie wsparcia (wokół poziomu 1.0830). Dziś pojawiło się nieśmiałe odreagowanie, gdzie cena testuje 20-okresową SMA. Wzrost ten przyspieszył znacznie po publikacji powyższych danych, które osłabiają greenbacka.

Broker XM gwarantuje ochronę przed ujemnym saldem rachunku i 30 USD na start!

Na poniższym wykresie 30-minutowym widzimy, że cena testuje obecnie wczorajsze maksima. Dalsze umacnianie głównej pary walutowej może doprowadzić jej kurs do przełamanej linii trendu, która obecnie stanowi opór.


Zapraszamy na bezpłatne webinary prowadzone przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”https://clicks.pipaffiliates.com/c?m=20905&c=44811″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here