Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznaliśmy raport National Association of Realtors (NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dane okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz rynkowych.


Existing Home Sales w dół o 0,4%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży istniejących nieruchomości o 1,5% do 5,52 mln., ich ilość zmalała w maju br. o 0,4% do 5,43 mln. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 5,45 mln. (-2,7%) z 5,46 mln. (-2,5%).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR twierdzi, że solidna gospodarka i rynek pracy powinny generować o wiele wyższe tempo sprzedaży niż to, co obserwujemy w tym roku. “Niewiarygodnie niska podaż nadal stanowi główną przeszkodę dla zwiększenia sprzedaży, ale nie ulega wątpliwości, że połączenie wyższych cen i stóp kredytu hipotecznego uszczupla budżety potencjalnych nabywców i ostatecznie uniemożliwia niektórym z nich wejście na rynek.” – dodał.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs od ubiegłego piątku porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne wybicie dołem i kontynuacja spadków. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready na głównych parach walutowych.

EURUSD H4


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGeneral Electric – sytuacja techniczna po wykreśleniu z Dow Jones
Następny artykułUSDJPY – Lokalna linia trendu przełamana – 20/06/18
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here