Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznaliśmy raport National Association of Realtors (NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Był to najważniejszy odczyt z amerykańskiej gospodarki jaki poznaliśmy w trakcie poniedziałkowej sesji. Dane okazały się zdecydowanie gorsze od prognoz rynkowych.


Existing Home Sales w dół o 0,6%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży istniejących nieruchomości o 0,5% do 5,46 mln., ich ilość zmalała w czerwcu br. o 0,6% do 5,38 mln. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 5,41 mln. (-0,7%) z 5,43 mln. (-0,4%).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR twierdzi, że główną przyczyną spadków jest bez wątpienia poważny niedobór mieszkań, na krajowym rynku nieruchomości. To, co jest na sprzedaż, jest sprzedawane bardzo szybko. Ta dynamika pozwala utrzymać wzrost cen mieszkań, co ostatecznie spowalnia sprzedaż.

W raporcie czytamy także, że 58% procent domów sprzedanych w czerwcu znajdowało się na rynku krócej niż miesiąc a mediana ceny mieszkań na rynku wyniosła 276 900 USD i była wyższa o 5,2% od czerwca 2017 r. (263 300 USD). Czerwcowy wzrost cen jest 76. miesiącem z rzędu rok do roku.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał lokalny poziom wsparcia, który następnie przetestowaliśmy i odrzuciliśmy od dołu (jako opór). Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolice poziomu 1.1665. Do otwarcia pozycji polecam brokera Naga Markets, który oferuje świetne spready na głównych parach walutowych.

EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje: “kupuj” KGHM z ceną docelową 110 zł
Następny artykułKomentarz giełdowy – Sezon ogórkowy również w geopolityce?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here