Punktualnie o godzinie 14:30 rynki poznały jedyną istotną publikację makroekonomiczną zaplanowaną na dziś. Mowa tu oczywiście o najnowszych, sierpniowych wynikach sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. 


Retail sales poniżej oczekiwań

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez amerykański Census Bureau, wartość bazowej sprzedaży detalicznej m/m wzrosła w sierpniu br. zaledwie o 0,3%, co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od poprzedniej publikacji (0,9%), jak również od i tak już nie najwyższych prognoz (0,5%). Jeszcze gorzej prezentuje się natomiast pełny wskaźnik sprzedaży detalicznej, który pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,4%, ostatecznie wzrósł zaledwie o 0,1%.

Źródło: Census Bureau

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy jednak, że pomimo rozczarowujących rezultatów retail sales dolar amerykański umacniał się po publikacji tego raportu.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

EURUSD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBX.BET – blockchain wkracza do branży bukmacherskiej
Następny artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, USD/CHF, GBP/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here