Naga MarketsBanknoty 50 euro, 20 euro oraz 50 funtów brytyjskichNa czerwcowej konferencji prasowej, prezes EBC, Mario Draghi wyraźnie oświadczył, że EBC jest skłonny dalej obniżać stopy procentowe, a także ponownie uruchomić QE i wzmocnić przyszłe wytyczne. Jednak według analityków, nawet takie posunięcie nie sprawi, że euro będzie słabnąć do funta. Przeciwnie, zawirowania związane z Brexitem mogą sprawić, że funt wobec euro osłabi się do poziomów widzianych ostatnio w 2017 roku.


Luzowanie EBC i no-deal Brexit

Wypowiedzi prezesa EBC na konferencji w Sintrze sprawiły, iż rynek wycenia obecnie, że cięcie stóp o 10 punktów bazowych może mieć miejsce do grudnia bieżącego roku. Wcześniej natomiast uważano, że taka decyzja zapadnie najwcześniej w marcu przyszłego roku. Wpłynęło to na osłabienie euro, które jednak szybko “podniosło” się po tym ciosie.

Z kolei w Wielkiej Brytanii, dwóch kandydatów powalczy o przewodzenie partii konserwatywnej, a tym samym objęcie funkcji premiera. Faworytem pozostaje Boris Johnson, który w niedawnym wywiadzie dla BBC przyznał, że wierzy, iż brytyjski parlament poprzez teraz Brexit:
– Myślę, że Parlament rozumie teraz, że Brytyjczycy chcą, abyśmy wyszli. I myślę, że posłowie po obu stronach Izby również rozumieją, że czeka ich śmiertelna kara ze strony elektoratu, chyba że się dogadamy i to zrobimy.

JPMorgan Chase: Euro po 92 pensy

Według analityków JPMorgan Chase, funt w relacji do euro osunie się do poziomów z 2017 roku, ponieważ zawirowania związane z Brexitem będą miały istotniejszy wpływ od gołębiego podejścia EBC.

W wyniku spadku notowań, analitycy oczekują, że do końca roku za euro będzie trzeba zapłacić 92 pensy. Taka wycena znajduje się około 3% poniżej obecnych poziomów, a ostatnio notowania na tym poziomie widziany były 21 miesięcy temu. Pesymistyczne nastawienie do funta zaczyna być wyceniane na rynku opcyjnym, gdzie koszt opcji put w relacji do call zbliża się do poziomu najwyższego od kwietnia br.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

EUR/GBP: Kierunek 0,9090

Na wykresie tygodniowym EUR/GBP widzimy, że byki pokonały w tym miesiącu opór na poziomie 0,8840, gdzie znajdował się szczyt z lutego br. Obecnie, poziom ten może sprawdzić się w roli wsparcia, przy ewentualnym cofnięciu po 7 tygodniach wzrostów z rzędu. Zanim kupujący będą w stanie skierować notowania do poziomu 0,92 prognozowanego przez JPMorgan Chase, najpierw muszą zmierzyć się z kluczowym oporem przy 0,9090, gdzie skupiają się maksima z obecnego i zeszłego roku.

Kurs euro do funta (EUR/GBP) - wykres dzienny - 25 czerwca 2019
Kurs euro do funta (EUR/GBP) – wykres dzienny – 25 czerwca 2019


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here