Naga MarketsZawieszone notowania Evergrande Group. Spółka zostanie wykupiona?Z nocnych informacji wynika, iż giełda w Hong Kongu zawiesiła obrót akcjami chińsiego dewelopera Evergrande Group, jak również obrót wszystkimi aktywami związanymi z gigantem nieruchomości. Giełda nie podała żadnych dalszych wyjaśnień, dlaczego zdecydowała się na takie działanie, jednak jak wiadomo spółka bliska jest upadkowi. Według doniesień jednak pojawia się gracz, który może wykupić Evergrande.

  • W nocy nie doszło do handlu na akcjach Evergrande Group
  • Według raportu giełdy w Hong Kongu, ta zawiesiła notowania giganta
  • Nie podano jednak konkretnych informacji na ten temat
  • Czy to początek końca spółki w tej formie?
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Evergrande Group zawieszone, czy spółka zostanie wykupiona?

W nocnych godzinach handlu giełda w Hong Kongu podaje na swojej stronie, że zawiesiła ona obrót akcjami China Evergrande Group, jak również obrót wszystkimi aktywami związanymi z gigantem nieruchomości. W raporcie na próżno jednak szukać dalszych wyjaśnień, dlaczego zdecydowała się na takie działanie. Wiadomym jest jednak z jakimi problemami boryka się spółka.Przed zawieszeniem akcji niejednokrotnie podawano jednak, że urzędnicy z Hong Kongu nie obawiają się potencjalnego upadku Evergrande, odrzucając potencjalne zagrożenie jako „wysokie”. Jednak firma Evergrande Group znalazła się w większych kłopotach w zeszłym tygodniu, kiedy to podobno nie dotrzymała drugiego terminu płatności obligacji.

wykres Kurs akcji Evergrande H1 04.10.2021
Kurs akcji Evergrande H1 04.10.2021

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Niedługo po tym, jak giełda zawiesiła notowania spółki deweloper Hopson Development Holdings Limited z Hongkongu poinformował, że może kupić 51% udziałów w Evergrande Property Sevices, jednostce zarządzającej China Evergrande Group. Podane informacje wskazują również, że transakcja może opiewać na 5,1 mld dolarów i że może to być powodem wcześniejszego wstrzymania handlu na giełdzie w Hongkongu.

Jeśli spółka zostanie wykupiona może oznaczać to unormowanie jej dotychczasowych zobowiązań i spłatę wszystkich kredytów – a przynajmniej jej najważniejszych części. W ten sposób chiński rząd może również chcieć zwalczyć problem nie dopuszczając do upadku giganta a tym samym do dalszego rozlewu problemu na dalsze sektory gospodarki.

Autor poleca również:

invest

Artykuł jest sponsorowany przez Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here