Naga MarketsKurs dolara umacnia się w środę na rynku walutowym. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W Europejskim Banku Centralnym narasta niepokój, co do obserwowanej słabości dolara
  • W gronie najsłabszych walut są dzisiaj dolar kanadyjski, Antypody, oraz korony skandynawskie
  • Wątek włoskiej polityki – premier Conte, który wczoraj zrezygnował wezwał do budowy ponadpartyjnego poparcia dla nowego gabinetu

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) zmierza w dół?

Środa przynosi nieznaczne podbicie dolara na szerokim rynku po tym, jak niezdecydowanie widać też na globalnych rynkach akcji. Uwagę zwraca jednak fakt, że ma to miejsce przed spodziewanym dzisiaj wieczorem komunikatem FED i konferencją Jerome Powella, co może budzić pewien niepokój. Uwagę zwracają spekulacje, jakoby w Europejskim Banku Centralnym narastał niepokój, co do obserwowanej słabości dolara i jej wpływu na kurs EURUSD, który ma być bardziej monitorowany. Dzisiaj notowania tej pary walutowej zawracają po kolejnej nieudanej próbie wyjścia ponad 1,2176, jaka miała miejsce wczoraj.

W depeszach agencyjnych mamy wątek włoskiej polityki – premier Conte, który wczoraj zrezygnował wezwał do budowy ponadpartyjnego poparcia dla nowego gabinetu, ale i też słowa francuskiego ministra finansów, który zwraca uwagę, że biurokratyczne procedury mogą opóźnić proces dystrybucji środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy w państwach UE – oznajmił ekspert BOŚ.

W grupie walut G-10 stabilny jest dzisiaj funt, co ma miejsce po słowach premiera Johnsona, że rząd pracuje już nad planem odmrożenia gospodarki. W gronie najsłabszych walut są dzisiaj dolar kanadyjski, Antypody, oraz korony skandynawskie – zwyczajowo bardziej wrażliwe na wahania globalnego ryzyka.

Wczoraj wieczorem zwyżka EURUSD zderzyła się ze spekulacjami, jakoby decydenci w EBC byli coraz bardziej zaniepokojeni słabością USD i polityką prowadzoną przez FED, co ma przejawiać się w uważniejszym monitorowaniu kursu walutowego i …tutaj resztę pozostawiono wyobraźni rynków.

Dzisiaj agencje cytują wypowiedź członka EBC z Holandii, Klausa Knota, który dał do zrozumienia, że bank centralny ma narzędzia, które mogą ograniczyć aprecjację euro, jeżeli będzie taka potrzeba. Jakie? Niestety wiele wskazuje na to, że decydentów stać będzie co najwyżej na werbalne interwencje, które w dłuższym okresie niewiele znaczą. Chyba, że dalsza deprecjacja USD zacznie irytować coraz więcej banków centralnych, prowadząc do spekulacji o jakiejś wspólnej presji na FED – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here