Naga MarketsO godzinie 16:00 poznaliśmy dane z amerykańskiej gospodarki dotyczące zaufania konsumentów USA. Wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu w Michigan okazał się w sierpniu wyższy niż oczekiwano. Analitycy rynkowi spodziewali się odczytu na poziomie 81,0. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy i wyniósł 89,0.

Źródło: forexlive.com

Zaufanie konsumentów wzrosło w pierwszej połowie sierpnia do najwyższego poziomu od stycznia. Wzrost ten spowodowany jest bardzo pozytywnymi prognozami dla całej gospodarki.

Czy wiesz że:
Indeks Uniwersytetu Michigan powstaje na podstawie ankiet telefonicznych przeprowadzanych na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych, które proszone są o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwań co do kształtowania się tych warunków w przyszłości. Im wyższy jest odczyt wskaźnika, tym bardziej optymistyczne są nastroje konsumentów. Dziś poznaliśmy wstępny raport obrazujący wyniki uzyskane po przeprowadzeniu ok. 60% rozmów. Dane finalne powinnismy poznać na przełomie grudnia 2015/stycznia 2016r

Spoglądając na notowania AUDUSD zauważymy, że na skutek umocnienia się dolara amerykańskiego kurs pokonał lokalne wsparcie. Jeżeli wybicie to nie zostanie w najbliższym czasie zanegowane, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

AUDUSD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURAUD – szansa na kolejny impuls spadkowy
Następny artykułPrzed zamknięciem. Sygnał kupna na Esotiq [EAH] i sprzedaży na Famurze [FMF]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here