Naga MarketsO godzinie 16:00 poznaliśmy dane z amerykańskiej gospodarki dotyczące zaufania konsumentów USA.


Wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu w Michigan okazał się w styczniu wyższy niż oczekiwano. Analitycy rynkowi spodziewali się utrzymania dotychczasowego wyniku na poziomie 98,1. Odczyt okazał się jednak lepszy od zakładanego i wyniósł 98,5 co okazało się najlepszym rezultatem od marca 2004 roku.

Żródło: http://www.forexlive.com

Indeks Uniwersytetu Michigan powstaje na podstawie ankiet telefonicznych przeprowadzanych na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych, które proszone są o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwań co do kształtowania się tych warunków w przyszłości. Im wyższy jest odczyt wskaźnika, tym bardziej optymistyczne są nastroje konsumentów. Dziś poznaliśmy wstępny raport obrazujący wyniki uzyskane po przeprowadzeniu ok. 60% rozmów. Dane finalne powinnismy poznać na przełomie grudnia 2015/stycznia 2016r.

Mimo, że dane okazały się nieco lepsze niż prognozowano, Dolar amerykański na chwilę po publikacji traci w stosunku do europejskiej waluty. Na skutek tych wzrostów EURUSD ponownie re-testuje pokonaną wczoraj strefę wsparcia (teraz oporu) zbiegającą się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

EURUSD H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCiti odda 18 milionów dolarów
Następny artykułAUDCHF – ruch w kanale spadkowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here