Naga MarketsO godzinie 16:00 poznaliśmy dane z amerykańskiej gospodarki dotyczące zaufania konsumentów USA.


Wskaźnik nastrojów konsumenckich Uniwersytetu w Michigan okazał się w czerwcu niższy niż oczekiwano. Analitycy rynkowi spodziewali się utrzymania poziomu poprzedniej publikacji 97,1. Wstępny odczyt okazał się jednak gorszy i wyniósł 94,5.

Źródło: forexlive.com

Jednocześnie oczekiwania inflacyjne długoterminowe wzrosły z 2,4 poprzednio do 2,6 a krótkoterminowe pozostały na dotychczasowym poziomie 2,6.

Czy wiesz że:
Indeks Uniwersytetu Michigan powstaje na podstawie ankiet telefonicznych przeprowadzanych na reprezentatywnej grupie 500 amerykańskich gospodarstw domowych, które proszone są o ocenę bieżących warunków ekonomicznych oraz oczekiwań co do kształtowania się tych warunków w przyszłości. Im wyższy jest odczyt wskaźnika, tym bardziej optymistyczne są nastroje konsumentów. Dziś poznaliśmy wstępny raport obrazujący wyniki uzyskane po przeprowadzeniu ok. 60% rozmów. Dane finalne powinnismy poznać na przełomie grudnia 2015/stycznia 2016r.

Na skutek gorszych danych obserwowaliśmy deprecjację USD w efekcie czego kurs eurodolara wybił górą z dzisiejszej konsolidacji. Jeżeli tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 1.1222.

EURUSD M15


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Czy dzień trzech wiedźm wystraszy rynki?
Następny artykułPrzed zamknięciem. Bowim [BOW] i Celon Pharma [CLN]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here