Naga MarketsWedług doniesień Odaily Planet Daily z 10 lipca, Vanuatu, kraj wyspiarski na Pacyfiku, wydał sześciu chińskich obywateli na kontynent. Podejrzani są powiązani z domniemaną piramidą finansową PlusToken.

Podejrzani zostali podobno aresztowani w trakcie trwającego dochodzenia w sprawie platformy kryptowalutowej PlusToken, która według biura bezpieczeństwa publicznego jest piramidą.

PlusToken – domniemana piramida

Zgodnie z medialnymi doniesieniami, policja w Chinach potwierdziła, że ​​współpracowała z lokalnymi służbami w Vanuatu w celu ekstradycji sześciu podejrzanych związanych z funduszem PlusToken. Osoby te zostały aresztowane przez władze Vanuatu na prośbę chińskiej policji, a następnie po negocjacjach przetransportowane do Chin.

Sprawa przeciwko pracownikom domniemanej piramidy najwyraźniej obejmuje szeroko zakrojone dochodzenie, zarówno w Chinach, jak i poza nimi. Władze podobno prowadziły dochodzenia w Hunan, Pekinie i Jiangsu w poszukiwaniu domniemanych przestępców.

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego podobno dowiedziało się o aferze na początku 2019 r. po otrzymaniu wiadomości, że platforma to w istocie piramida finansowa, co doprowadziło do startu dochodzenia.

Policja stwierdziła, że ​​promotorzy wykorzystali usługę przesyłania komunikatów WeChat do reklamowania platformy PlusToken; ponadto odbyły się imprezy promocyjne, w tym przyjęcia koktajlowe i konferencje promocyjne w Pekinie, Sanyi i na wyspie Jeju oraz w Korei Południowej.

Zgodnie z raportem, platforma PlusToken podobno zaangażowała ponad 100 000 użytkowników i zebrała ponad 189 mln USD dzięki opłatom członkowskim w okresie od maja 2018 r. do marca 2019 r. Podobno ilość pieniędzy posiadanych przez PlusToken przekracza 2,9 mld USD.

Zgodnie z danymi CoinMarketCap, nie ma aktywnych transakcji dot. tokenów PlusToken.

Pomyłka w Tron

Jak donosi Cointelegraph, policja została wezwana ostatnio do pekińskich biur badawczo-rozwojowych firmy technologicznej Raybo – firmy współpracującej z Tron – aby usunąć protestujących, którzy byli chcieli rozmawiać z kim z piramidy działającej… pod nazwą Tron. Fundacja Tron wydała odpowiedź, mówiąc:

„Pracownicy Tron wyrazili współczucie i zrozumienie dla tych, którzy zostali oszukani, jednak firma zdecydowanie potępia akty przemocy, które mogą być popełniane w wyniku wydarzeń, które nie są pod jej bezpośrednią kontrolą”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here