Naga MarketsProkuratura Regionalna w Katowicach nadzoruje, powierzone Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach, śledztwo dotyczące wystawiania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, od 27 stycznia 2012 roku do 21 października 2013 roku, nierzetelnych dokumentów i wprowadzenia w błąd akcjonariuszy, nabywających akcje spółek, czym doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem akcjonariuszy. Na polecenie prokuratora, 12 i 13 listopada 2019 r. funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali czterech mężczyzn związanych z tą sprawą.

Przedstawiali nierzetelną dokumentację dotyczącą spółek

W toku śledztwa ustalono, iż dokumentacja dotycząca oferowania nabycia akcji pewnych spółek była nierzetelna. Świadczy to o wprowadzeniu w błąd akcjonariuszy nabywających akcje, co do sytuacji finansowej oferenta i miało istotny wpływ na podjęcie decyzji o nabyciu akcji. Zatrzymane osoby były, w różnych okresach, członkami zarządu spółek, których akcje oferowano.
Wartość wyłudzonego mienia to niemal ćwierć miliona złotych.

Usłyszeli zarzuty

Zatrzymanym osobom prokurator ogłosił zarzuty popełnienie przestępstw oszustw kapitałowych dotyczących mienia znacznej wartości. Są to czyny kwalifikowane z art. 286 par. 1 kk, 294 par. 1 kk i art. 311 kk. Grozi na nie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Środki zapobiegawcze

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego w kwotach od 20 tysięcy do 250 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju, połączony z obowiązkiem zatrzymania paszportu.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i prowadzone są dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z przestępczym procederem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 14.11.2019
Następny artykułCanaan, producent koparek do Bitcoina, chce zebrać 100 mln USD w USA w ramach IPO
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here