Naga MarketsJuż Leonardo Da Vinci tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując koncepcje helikoptera, czołgu, wykorzystania podstaw tektoniki płyt, podwójnego kadłuba łodzi i wiele innych innowacji. Od wielu wieków człowiekowi towarzyszyła idea stworzenia maszyny, androida, który byłby nie tylko towarzyszem życia ale i wyręczał ludzi z wielu czynności.


XX wiek jako okres rozwoju technologii oraz robotyki, to okres komputeryzacji i automatyzacji procesów. XXI wiek z sukcesem dostarcza praktyczne, technologiczne rozwiązania przeciętnemu człowiekowi, posiadającemu przynajmniej podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi komputera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przeniesienie robotyki na płaszczyznę giełdową

Taką też misję, dostarczenia praktycznych, technologicznych i innowacyjnych rozwiązań w branży inwestycyjnej postawił sobie za cel EFIX Dom Maklerski S.A.

Połączenie pracy zespołów analityków i programistów pozwoliło na przygotowanie specjalnie na potrzeby inwestora, nie tylko narzędzia do budowy własnych automatów (strategii mechanicznych, dokonujących samodzielnych transakcji na różnych rynkach), ale także portfeli strategii mechanicznych.

Obsługa i uruchomienie strategii jest bardzo proste i intuicyjne dzięki zastosowaniu programu Exeria, który w 2016 roku zwyciężył w konkursie Benzinga Fintech Awards (prestiżowe nagrody przyznawane przez i dla branży fintech w Nowym Jorku) w kategorii Finding Alpha, a w 2017 został finalistą w kategorii Best Robo Advisor. Program ten odpowiedzialny jest m.in. za realizację zleceń wynikających z algorytmu strategii gotowych do użycia.

Analitycy EFIX Dom Maklerski S.A. wykorzystując innowacyjne narzędzia, tworzą wyjątkową usługę doradztwa inwestycyjnego. Proponowane w ramach usługi doradztwa strategie mają charakter trendowy, co sprawia, że dobrana koncepcja jest najkorzystniejsza dla osiągania dodatnich stóp zwrotu. Przedstawione poniżej portfele pracując równocześnie stwarzają szansę na zwiększenie odporności inwestycji na lokalne korekty trendowe, a także pozwalają na wykorzystanie potencjału indeksów giełdowych w różnych horyzontach czasowych.

Portfel SteadyGrowth

Portfel strategii (DAX_SG_czesc_1 oraz DAX_SG_czesc_2) operujących na rynku indeksów akcji, na interwale 1h. Założenia obu tych strategii są identyczne z tym, że Strategia DAX_SG_czesc_2 nie wykorzystuje całego potencjału ruchu – wychodzi z pozycji po uzyskaniu ok. 80 euro zysku. Za realizację pełnego ruchu i wyjście z pozycji dopiero po mechanicznym sygnale wynikającym ze zmiany trendu odpowiada DAX_SG_czesc_1.

Strategie te operują na rynku kontraktu CFD na indeks DAX. Zadaniem portfela jest wypracowanie w średnim terminie dodatniej stopy zwrotu z inwestycji w ten instrument. Portfel ma charakterystykę strategii podążającej za trendem z mechanizmami obrony wyniku w czasie konsolidacji na rynku. Strategia składa się z dwóch składników określających trend, który wyznaczany jest przy użyciu dwóch poziomów cenowych z określonych pór dnia. Potwierdzenie wskazań obu składników wyznacza kierunek trendu. Pozycja długa jest otwierana w sytuacji, gdy cena kontraktu przebywa nad wskazanymi poziomami, a krótka, gdy cena przebywa pod wskazanymi poziomami. Strategia pracuje 24h na dobę. Brak jest kwotowych warunków do zamknięcia pozycji.

Portfel TRENDFINDER

Portfel strategii operujących na rynku kontraktów CFD na indeksy oraz pary walutowe, na interwale 5m oraz 15m. Strategia jest dwukierunkowa i zakłada otwarcie zarówno długich jaki i krótkich pozycji. Jej zadaniem jest objęcie pozycji tuż po rozpoznaniu trendu, dodatkowo już w ramach trendu w zależności od zmienności stawiane są zlecenia wejścia w pozycję lub obronne. Najlepiej sprawdza się, gdy na rynku pojawiają się trendy. Strategia składa się z trzech składników warunkujących sygnał. Pierwszy odpowiada za określenie godzin handlu (Timeframe). Drugi odpowiada za określenie trendu (Chandelier Exit -CEX). Trzeci określa zmienność (Avarage True Range -ATR). Strategia radzi sobie gorzej w okresach braku wyraźnej tendencji, gdzie trend horyzontalny o małej rozpiętości może być niekorzystny ze względu na ograniczone możliwości wygenerowania pożądanej stopy zwrotu lub zbyt częstą zmianę kierunku.

Portfel EQUITYTRACKER

Portfel strategii operujących na indeksach giełdowych, na interwale 1h. W ramach tego portfela zaproponowano 3 strategie na indeks DAX, FTSE 100 oraz DJIA 30. Strategie mają charakter strategii średnioterminowych. Ich zadaniem jest obecność na rynku w fazie dobrej koniunktury oraz wyjścia z rynku w okresie gorszego zachowania indeksu. Strategia jest jednokierunkowa i zakłada otwieranie tylko długich pozycji. Zadaniem tego portfela jest naśladowanie zachowania indeksów w okresie dobrej koniunktury oraz redukcja negatywnych skutków negatywnych okresów dla rynków akcji. Odniesieniem dla wyników jest zachowanie portfela indeksów składowych.

Inwestorów, którzy chcieliby przyjrzeć się bliżej działaniu strategii automatycznych przygotowywanych przez analityków Departamentu Doradztwa EFIX Dom Maklerski S.A. zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarze “Ile zyskasz dzięki strategiom automatycznym? Zatrudnij swojego robota.”

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Nagranie z wcześniejszego seminarium online organizowanego przez EFIX DM znajduje się pod linkiem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here