Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie zaledwie 49 tys. nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) ze stycznia 2021 r., w raporcie lutowym ekonomiści spodziewali się zauważalnej poprawy sytuacji i wyniku na poziomie 182 tys. W lutym br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast aż 379 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle pozytywnym zaskoczeniem.

NFP na poziomie 379 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w lutym 2021 roku wyniosła aż  tys. etatów, co okazało się najlepszym rezultatem od października 2020 r. Jakby tego było mało, styczniowy rezultat został zrewidowany dodatnio do aż 166 tys. z 49 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także spadek stopy bezrobocia do 6,2 proc. z 6,3 proc.

  • NFP: 379 tysięcy, prognoza 182 tysięcy, poprzednio 166 tysięcy (zrewidowane dodatnio z 49 tys.)
  • Stopa bezrobocia: 6,2%, prognoza 6,3%, poprzednio 6,3%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,2%, poprzednio 0,1% (zrewidowane ujemnie z 0,2%)
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 5,3%, prognoza 5,3%, poprzednio 5,3% (zrewidowane ujemnie z 5,4%)

Dolar amerykański najsilniejszą walutą G8

Spoglądając na notowania głównych par walutowych zauważymy, że zaskakująco dobre dane z amerykańskiego rynku pracy przyczyniły się do zauważalnego umocnienie dolara amerykańskiego, który tuż po publikacji raportu NFP wysunął się na prowadzenie stając się tym samym najsilniejszą spośród walut grupy G8.

Kurs euro najniżej od listopada 2020

Kurs dolara zyskuje w relacji do euro nieprzerwanie od trzech dni. Fakt ten sprawił, że kurs euro osunął się dziś poniżej technicznego wsparcia w wysokości 1,1960 USD osiągając w ten sposób najniższą wycenę od listopada 2020 roku.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cd projekt kurs akcji | pkn orlen kurs akcji | płatności blik | kurs cd projekt | nasdaq index notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDuży inwestor wyprzedaje akcje Tesli! Przyczyną romans Muska z BTC?
Następny artykułUnimot liczy na dywidendę za 2020 r. porównywalną do ubiegłorocznej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here