Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPo nienajlepszych wynikach PMI przemysłowego dla Europy Kontynentalnej, o 10:30 poznaliśmy marcowe rezultaty tego samego wskaźnika dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, Wielka Brytania dołącza do grona europejskich gospodarek, w których zaobserwować można spowolnienie dynamiki rozwoju sektora przemysłowego.


Mimo, że finalny odczyt na poziomie 47,8 pkt. okazał się nieco lepszy od prognoz wskazujących na spadek wartości wskaźnika do 47,0, to jednak nie zmienia to faktu, iż jest on o wiele gorszy od rezultatu sprzed miesiąca, kiedy to wskaźnik PMI dla sektora przemysłu w Zjednoczonym Królestwie plasował się na poziomie 51,7 pkt. Warto także zwrócić uwagę, że obecny odczyt jest jednym z najgorszych od lipca 2012 roku.

– Najnowsze wyniki badań podkreślają, że globalny wybuch COVID-19 powoduje ogromne zakłócenia w produkcji, popycie i łańcuchów dostaw u producentów z Wielkiej Brytanii. Produkcja i nowe zamówienia spadły w najszybszym tempie od połowy 2012 r., podczas gdy czas dostaw wydłużył się w największym stopniu w 28-letniej historii badania. Wynikająca z tego utrata miejsc pracy sprawiła, że tempo spadku zatrudnienia było najwyższe od lipca 2009 r. – komentuje Rob Dobson, dyrektor IHS Markit

– Optymizm biznesowy spadł do historycznie niskiego poziomu, ponieważ producenci mieli trudności z pozyskaniem niezbędnych surowców (…) W obliczu rozpadu łańcuchów dostaw na całym świecie możemy spodziewać się tylko pogorszenia perspektyw w przyszłym miesiącu – dodaje Duncan Brock, Dyrektor CIPS.

Kurs funta pod presją podaży

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu), gdzie już przed publikacją raportu IHS Markit i CIPS pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli zatem strefa ta zostanie trwale odrzucona, rynek mógłby osunąć się nawet do 1.2290.

Zapisz się na webinar: Kalendarz makroekonomiczny i inwestowanie podczas danych

Kurs funta do dolara amerykańskiego
GBPUSD M15

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin a górnicy: sieć czeka kryzys
Następny artykułZłoty będzie nadal tracił w obliczu koronawirusa, twierdzi M. Przygórzewski (Walutomat.pl)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here