Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Równocześnie, podobny raport przedstawił także Urząd Statystyczny Kanady. Obie publikacje zaprezentowały jednak skrajnie różne odczyty. O ile dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się rekordowo dobre, o tyle dane z Kanady były rekordowo złe.


Z raportu Statistics Canada wynika bowiem, że mimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia na poziomie 10 tys., w listopadzie 2019 ostatecznie odnotowano jego spadek i to aż o 71,2 tys., co jest najgorszym rezultatem od stycznia 2018 roku, kiedy to zatrudnienie zmalało o 88 tys.

Fakt ten sprawił, że choć ekonomiści spodziewali się utrzymania stopy bezrobocia na poziomie 5,5%, ta finalnie wzrosła aż do 5,9%, co jest najgorszym wynikiem od sierpnia 2018 r.

Stopa bezrobocia w Kanadzie

W raporcie przeczytać możemy, że spadek zatrudnienia odnotowano zarówno w sektorze produkcyjnym, jak również usługowym. Spadła liczba pracowników sektora prywatnego, natomiast zatrudnienie na własny rachunek i w sektorze publicznym utrzymywało się na stałym względnie poziomie.

Kurs dolara kanadyjskiego pikuje

Biorąc pod uwagę rekordowo dobre dane z USA oraz fatalne odczyty z Kanady, dziwić nie powinien fakt, że największą zmienność dostrzec mogliśmy właśnie na notowaniach pary walutowej USDCAD, której kurs błyskawicznie wzrósł o niemal 80 pips.

Weź udział w darmowym webinarze i poznaj
7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here