Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadziePunktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy raport obrazujący sytuację na kanadyjskim rynku pracy. Jak się okazuje, kwietniowe rezultaty zmiany zatrudnienia oraz stopy bezrobocia zaskoczyły wszystkich, w efekcie czego na notowaniach dolara kanadyjskiego dostrzec można było ponadprzeciętną zmienność.


Zatrudnienie rośnie najszybciej od 9 lat

Z raportu Urzędu Statystycznego Kanady wynika bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost zatrudnienia o 10 tys., to wzrosło w kwietniu br. ostatecznie aż o 106,5 tys. co jest najlepszym rezultatem od kwietnia 2010 roku, kiedy to zatrudnienie zwiększyło się o 108,7 tys. Fakt ten sprawił, że mimo prognoz wskazujących na utrzymanie stopy bezrobocia na dotychczasowym poziomie (5,8%), ta ostatecznie spadła do 5,7%.

Stopa bezrobocia w Kanadzie
Stopa bezrobocia w Kanadzie

W raporcie przeczytać możemy także, że w ujęciu rocznym zatrudnienie wzrosło o 426 000 osób (+2,3%), przy wzroście zatrudnienia zarówno w pełnym (+248 000), jak i niepełnym wymiarze godzin (+179 000).

Reakcja rynku była natychmiastowa

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że niezwykle dobre dane z kanadyjskiego rynku pracy w połączeniu z równocześnie opublikowanymi, rozczarowującymi wynikami inflacji CPI z USA przyczyniły się do ponad 80 pipsowego ruchu. Fakt ten sprawił, że rynek osunął się do najniższego poziomu od początku maja.

Strach i chciwość – jak poskromić emocje – zapisz się na webinar

Dolar kanadyjski zyskuje w wyniku zaskakująco dobrego raportu z rynku pracy
USDCAD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara po 3,8254 zł. USD/PLN pod wpływem wojny handlowej
Następny artykułWojna handlowa trwa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here