Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKPunktualnie o godzinie 10:30, a więc na pół godziny po dość optymistycznych danych z Niemiec i strefy euro poznaliśmy najnowsze, listopadowe rezultaty wskaźnika PMI przemysłowego z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, najnowsze dane okazały się nieco lepsze niż oczekiwano.


Producenci wciąż obawiają się Brexitu

Z raportu Markit Economics wynika, że mimo prognoz wskazujących na utrzymanie wartości wskaźnika PMI dla sektora przemysłu w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2019 roku na poziomie prezentowanym w trakcie publikacji październikowego rezultatu (48,3), ostatecznie odnotowano jego wzrost do 48,9.

PMI przemysłowe z UK

– Niepewności spowodowanej dalszym opóźnieniem Brexitu towarzyszył rosnący paraliż przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Spadek produkcji i nowych zamówień były kontynuowane w warunkach ponownego spadku eksportu. Tempo spadku liczby miejsc pracy również osiągnęło najwyższy poziom od siedmiu lat, ponieważ firmy starały się zmniejszyć koszty ogólne w obliczu spadku sprzedaży (…) Producenci we wszystkich sektorach mają nadzieję, że Nowy Rok przyniesie jasność na froncie politycznym, handlowym i gospodarczym, zapewniając bardziej pewne podstawy do planowania i odbudowy wraz z początkiem następnej dekady – komentuje Rob Dobson, dyrektor IHS Markit.

– Nieuniknione jest, że tam, gdzie spadają nowe zamówienia, miejsca pracy na pewno podążą za nimi, a zatrudnienie w przemyśle wytwórczym spadło w najszybszym tempie od września 2012 roku (…) Wyniki sektora prawdopodobnie nie ulegną zmianie w najbliższym czasie, co oznacza ponury początek dla branży w 2020 roku – dodał Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Kurs funta wybija górą z konsolidacji

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPJPY zauważymy, że juz w ubiegłym tygodniu rynek wybił górą z trwającej od połowy października br. konsolidacji. Dzisiejsze odczyty wskaźnika PMI również przyczyniły się do niewielkiej aprecjacji GBP i jeżeli tylko tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, już wkrótce oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 143.90.

Weź udział w darmowym webinarze i dowiedz się jak handlować Forex

Kurs pary GBPJPY
GBPJPY Daily

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCena ropy silnie traciła w piątek. Ropa brent i WTI odbijają jednak w poniedziałek
Następny artykułBitcoin spada do 7100 dolarów. Kurs BTC w grudniu tracił niemal 18%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here