Naga MarketsUEKurs pary walutowej EUR/USD pozostaje pod presją sprzedających po tym, jak osiągnął wczoraj minimum poniżej krótkoterminowego wsparcia w okolicy 1,2025. Ned Rumpeltin, dyrektor ds. strategii walutowej w TD Securities zauważa, że to otwiera przed parą drzwi do ponownego odwiedzenia dołków z zeszłego miesiąca blisko 1,1950. W środę „edek” nieznacznie spada po teście lokalnego poziomu oporu 1,21.

  • Euro pozostanie w tyle za swoimi odpowiednikami, ponieważ strefa euro nadal osiąga gorsze wyniki gospodarcze
  • Impulsy spadkowe kursu EUR/USD wydają się nieco osłabiać
  • Dopóki poziom oporu 1,2135 pozostaje nienaruszony, presja spadkowa może się utrzymywać

Kurs euro powróci do lutowego minimum na poziomie 1,1950 USD – TDS

Kurs EUR/USD spadł wczoraj rano i naruszył krótkoterminowe wsparcie około 1,2025. To otwiera przed parą drzwi do ponownego odwiedzenia dołków z zeszłego miesiąca blisko 1,1950 po lutowych danych o inflacji, które były zgodne z oczekiwaniami rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek poniżej 1,1950 może spowodować, że oferty kupna zaczną pojawiać się dopiero w strefie 1,1905/20, która stanowiła istotny opór przez większą część 2020 r.

Gospodarka regionu wciąż pogrąża się w zastoju, więc uważamy, że euro pozostanie w tyle za swoimi odpowiednikami, ponieważ strefa euro nadal osiąga gorsze wyniki gospodarcze – napisano w raporcie.

EUR/USD: moment spadkowy wygląda na złagodzony – UOB

Zdaniem strategów walutowych Grupy UOB, dalsze impulsy spadkowe kursu EUR/USD wydają się w najbliższym czasie nieco osłabiać.

Następne 1-3 tygodnie: W poniedziałek (1 marca, spot na 1,2085), eksperci podkreślali, że „wzrosło ryzyko spadku i EUR może skorygować do 1,2020”. Następnie EUR spadł do 1,2026, a wczoraj (02 marca) odnotowali, że „kolejne wsparcie poniżej 1,2020 to 1,1985”. Kurs EUR zbliżył się do 1,1985, spadając wczoraj do 1,1990, po czym odnotował gwałtowne odbicie.

Dynamika spadkowa osłabła, ale dopóki poziom oporu 1,2135 pozostaje nienaruszony, nadal istnieje szansa, choć niewielka, na to, by euro przebiło kolejny dołek. To powiedziawszy, aby przywrócić słabnącą dynamikę, EUR musi pozostać powyżej 1,2030 w ciągu tych 1 do 2 dni. W konsekwencji przebicie powyżej 1,2135 nie byłoby zaskoczeniem – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax indeks | zloty kurs | forex waluty w czasie rzeczywistym | ropa wti prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here