Naga MarketsKurs USD/CAD reaguje na dane z USA i Kanady. Odbicie po domknięciu luki?Traderzy handlujący na rynku walutowym czekali dziś głównie na dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie publikowano między innymi NFP. Jednak posiadających pozycje na CAD z pewnością zainteresuje stan rynku pracy właśnie w Kanadzie, gdzie stopa bezrobocia okazała się niższa niż oczekiwano. Dużym zaskoczeniem była natomiast zmiana zatrudnienia, gdzie etatów przybyło, a spodziewano się ich pół miliona mniej. Po publikacji, kurs pary walutowej USD/CAD testuje ważne wsparcie.

  • Stopa bezrobocia w Kanadzie wzrosła do rekordowego poziomu, ale była niższa od prognoz
  • Zmiana zatrudnienia pozytywnie zaskoczyła rynki
  • Kurs pary walutowej USD/CAD domknął lukę wzrostową, co daje szanse na odbicie

Zmiana zatrudnienia w górę o prawie 300 tys. etatów 

Stopa bezrobocia w Kanadzie wzrosła do 13,7 proc. w maju 2020 roku z 13 proc. w poprzednim miesiącu i poniżej oczekiwań rynku na poziomie 15 proc. Pomimo to, wskaźnik bezrobocia był najwyższy od czasu udostępnienia rekordów w styczniu 1966 r., ponieważ nasilały się ograniczenia związane z ograniczaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nieoczekiwanie w gospodarce pojawiło się 289,6 tys. miejsc pracy, w przeciwieństwie do prognoz spadku  o 500 tys. etatów. Wzrost zatrudnienia napędzany był zarówno etatami w pełnym wymiarze godzin (+219 tys.), jak i zatrudnieniem w niepełnym wymiarze godzin (+70 tys.).

Domknięta luka na USD/CAD

Spadek notowań dolara amerykańskiego do kanadyjskiego doprowadził dziś do domknięcia luki z 8 marca. Obszar w okolicach 1,3440 stanowi silne wsparcie, a od rezultatu jego testu będzie zależał dalszy kierunek ruchu USD/CAD.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Chociaż pierwszą reakcją na publikację danych z USA i Kanady był spadek notowań USD/CAD, to utracony grunt szybko udało się odzyskać. Daje to szansę na obronę wsparcia i ewentualne odbicie. Przy takim scenariuszu najbliższy istotny opór stanowić może strefa w okolicach 1,3722.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here