Naga MarketsGościem Bogusza Kasowskiego w środowej odsłonie programu Surowce.info był Filip Kondej, analityk Domu Maklerskiego XTB. W trakcie programu poruszono między innymi temat postępu zasiewów głównych surowców rolnych w Stanach Zjednoczonych oraz sytuacji technicznej na rynku czarnego złota.

Soja z historycznie niskim zasiewem. Sezon powoli dobiega końca

Na dzień 23 czerwca stan zasiewów soi wynosił 85%, wobec pełnego pokrycia plantacji w przeciągu ostatnich 4 lat. Sezon siania powoli dobiega końca, co może przełożyć się na gorsze plony dla bieżącego roku. Notowania surowca (soybean) jak na razie nie reagują jednak podażowo na najnowsze wiadomości i utrzymują się na historycznych, średnioterminowych maksimach:

Notowania ropy z niewielką luką wzrostową, jednak bez zmienności

Środowa sesja dla notowań ropy otwiera się z niewielką luką wzrostową, jednak cena nie wykazuje większej zmienności i tak naprawdę stoi w miejscu, po wybiciu strefy wsparcia wyznaczanej na wysokości lutowo-marcowego poziomu S/R:

notowania ropy na wykresie D1
Notowania ropy na wykresie D1

Co więcej, ropa WTI ma przed sobą strefę wsparcia, która blokowała wzrosty w drugiej połowie maja, wywołując ostatecznie silniejsze osunięcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here