Naga MarketsGetBack logo spółkiPojawiły się kolejne rewelacje w sprawie GetBack. Tym razem dotyczą Anny O., żony byłego szefa TFI Altus, który został już aresztowany w związku z zarzutami działania na szkodę spółki GetBack. Jak wskazuje PAP powołując się na źródła bliskie śledztwu, Annie O. zarzuca się wyprowadzenie ze GetBacku ponad 5,2 mln zł.


Zarzuty prokuratorskie względem Anny O. pojawiły się 7 listopada. Prokuratora Regionalna w Warszawie ustaliła, że podejrzana oraz były prezes GetBack, Konrad K. podpisali w styczniu 2016 roku umowę na świadczenie usług doradztwa finansowego opiewająca na 5,2 mln zł. Śledczy twierdzą, że dzięki tej umowie miało dojść do wyprowadzenia pieniędzy ze spółki. Kobieta nie została aresztowana, zamiast tego Prokuratura zdecydowała się zastosować poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Również 7 listopada agenci CBA dokonali przeszukania kilku miejsc w związku ze sprawą GetBack. Poza dokumentami zabezpieczyli także majątek Piotra i Anny O. w postaci gotówki (100 tys. w polskich złotych oraz obcych walutach), wartościową biżuterię i zegarki.

Zobacz też: Życie po aferze GetBack. Z funduszy wyparowało 8 mld zł

20 osób z zarzutami

Żona byłego szefa TFI Altus to 20 osoba z zarzutami prokuratorskimi ws. największej afery finansowej ostatnich lat. Głównym podejrzany w sprawie pozostaje były prezes GetBack – Konrad K., któremu zarzuca się m.in. usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł, wyrządzenie spółce szkody majątkowej w wielkich rozmiarach – co najmniej ponad 185 mln zł i podejmowanie działań zmierzających do utrudnienia postępowania karnego oraz uniknięcia odpowiedzialności karnej.

Oprócz wymienionych wyżej zarzutów, b. prezes GetBack oskarżany jest także o rozpowszechnianie nieprawdziwych danych w raporcie bieżącym spółki. Jak pisałem w jednym z ostatnich artykułów, Konrad K. oszukiwał inwestorów / obligatariuszy już od samego debiutu GetBacku na giełdzie. Dowodem tych działań są maile jakie wymieniał z Bożeną S., członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprawy finansowe spółki.

Orbex


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here