Naga MarketsZarzuty dla byłych pracowników Grupy AzotyKolejne już osoby, będące do niedawna pracownikami Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police otrzymały zarzuty w wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie. Zarzuty mają dotyczyć oszustwa oraz niegospodarności związanej z zakupem akcji spółki African Investment Group.

  • Nowe zarzuty dla byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych w Policach.
  • Sprawa dotyczy przekazywania fałszywych informacji do Komisji Nadzoru Finansowego.
  • Podejrzani otrzymali zakaz opuszczania kraju, oraz kontaktu z osobami biorącymi udział w śledztwie.

Zobacz również: Akcje Medcamp powyżej 4 zł. Spółka zależna GenXone testuje na obecność COVID-19

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek po południu akcje Polic tracą ponad 5% 

Spółka Zakłady Chemiczne Police, na przełomie maja i kwietnia bieżącego roku, poinformowała o stworzeniu 250 nowych miejsc pracy, a także o podpisaniu umowy na kredytowanie projektu Polimery Police. Po tych komunikatach kurs wystrzelił z poziomu 11 zł. do ponad 15 zł. Ostatnie sesje to jednak domykanie luki, kurs zbliża się do okolic 13 zł., a przebicie tego poziomu może wiązać się z dalszym ruchem na południe. Kolejnym istotnym oporem będzie poziom 12 zł. gdzie walory konsolidowały przez kilka miesięcy w 3 kwartale 2019 roku.

Notowania Grupy Azoty Police z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

Dzisiejszy komunikat o kolejnych zarzutach, dla byłych już pracowników spółki, nie napawa optymizmem inwestorów, a zaufanie do spółki może zostac nadszarpnięte. Po 5 godzinach handlu, walory tracą ponad 5%, a kurs wynosi o godzinie 15:00 12,9 zł., przy niewielkich obrotach na poziomie zaledwie 20 tys. zł.

Głównym akcjonariuszem Zakładów Chemicznych w Policach jest Grupa Azoty, która posiada blisko 63% akcji Spółki. Biorąc pod uwagę obecną kapitalizację spółki, ich wartość to około 1 mld zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here