Naga MarketsGościem Adama Raka w serii „W drodze na konferencję Wall Street” był Robert Tarantowicz, prezes zarządu ExChord S.A., spółki oferującej aplikację do zarządzania ryzykiem walutowym Forex w przedsiębiorstwie.


Czym jest ryzyko walutowe w przedsiębiorstwie?

„Różnice kursowe to dane, które są całkowicie spójne z założeniami ofertowymi co do rentowności. Niezależnie od dnia płatności, daty faktury i średnich kursów NBP rentowność finalna równa jest zakładanej rentowności przy kalkulowaniu ofert” – komentuje Tarantowicz.

„Jeśli różnice kursowe są dodatnie – oznacza to, że prawdopodobnie dobrze zarządzamy ryzykiem walutowym. Jeżeli natomiast z księgowości otrzymujemy informacje, że mamy ujemne różnice kursowe – oznacza to najczęściej, że nasza polityka w tym obszarze nie jest skuteczna, o ile w ogóle w przedsiębiorstwie została przyjęta polityka zarządzania ryzykiem walutowym” – dodaje.

Z przedstawicielami ExChord będzie można spotkać się podczas 23. edycji konferencji WallStreet w Karpaczu, między innymi podczas piątkowego panelu „Twoje Inwestycje”, w którym wystąpi również kilkanaście innych spółek.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJSW przegranym wtorkowej sesji. Akcje spółki tracą 2,44%
Następny artykułKomentarz giełdowy – przecena na chwilę zatrzymana
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here