Naga MarketsRicky Sandlers |źródło: www.businessinsider.com
Ricky Sandlers |źródło: www.businessinsider.com

Ricky Sandler, 42 letni założyciel wartego ponad 8 miliardów USD funduszu hedgingowego zdradził przed słuchaczami University of Texas Investment Management Company (UTIMCO) sekret, który jego zdaniem przesądza o sukcesie inwestycyjnym człowieka.


Sandler rozpoczął swoją karierę jak wielu – jako analityk w jednym z większych funduszy inwestycyjnych w Ameryce. Dość szybko piął się po szczeblach kariery, jednak już w wieku 25 lat uznał, że praca w wyznaczonych przez kogoś granicach nie jest tym co sobie wymarzył. To właśnie wtedy z poznanym wcześniej Waynem Coopermanem założyli swój pierwszy własny fundusz hedgingowy. Lata mijały, a zarządzane przez Sandlera portfolio rosło aż do momentu w którym znajdujemy się obecnie. Wart ponad 8 miliardów fundusz Eminence Capital zarządzany jest w całości przez Sandlera.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co według niego było przyczyną tak błyskotliwej kariery od szeregowego analityka do zarządzającego miliardami dolarów? Dla nas, w Eminence Capital nie liczą się już jedynie prognozy firmy czy jej tanie akcje. Naszym marzeniem nie jest kupować tanio i sprzedawać drożej – stwierdził w czwartek Sandler. To co liczy się dla nas – dla mnie – to wola walki. Cechą najbardziej szanowaną przeze mnie u innych ludzi jest wola walki, wola zwycięstwa, która przewyższa wolę posiadania racji. To niezwykle niebezpieczne w inwestycjach – dążenie do posiadania racji. Sukces odniesie nie ten trader, który zawsze ma rację, ale ten, który woli czasem przyznać się do błędu. Ten, który woli czasem odpuścić bo wie, że gra jest niewarta świeczki. Na dłuższą metę to właśnie tacy ludzie osiągają sukces, nie zaś ci, którzy zawsze mają rację.

Ricky Sandlers ma ogromne doświadczenie w branży – udowadnia to skala biznesu jaki prowadzi. Choć jego przemowa może wydawać się czcza i górnolotna, to moim zdaniem warto pomyśleć nad nią dłużej. Problem chęci posiadania racji jest tym problemem z którym boryka się wielu traderów – także ja. Czasem usilnie chcemy grać pod prąd ponieważ to my mamy rację zapominając jednocześnie kto w naszej  relacji z rynkiem ma prawdziwą władzę. W tym ostatnim dniu sesyjnym tego tygodnia życzę i sobie i Wam, abyśmy nie popadali w stan opisany przez Sandlera i bardziej zachowywali się jak trzcina na wietrze, niż oporny dąb.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here