Naga MarketsZarządzający funduszem przyznaje się do zdefraudowania 90 milionów dolarówPokłosie silnie rosnącej popularności kryptowalut oraz funduszy opartych na tym instrumencie finansowym zbiera coraz częściej negaytnwe żniwa. Obywatel Australii w ostatnich dniach przyznał się do  oszukania inwestorów na kwotę łączną ponad 90 milionów dolarów. Miał on roztrwonić pieniądze, które zainwestowali w jego nowojorskim funduszu kryptowalutowym osoby zainteresowane dużą skutecznością zarządzającego. Jak się okazuje, fałszował on wyniki wskazując, że w okresie od 2016 roku do 2020 roku miał on tylko jeden miesiąc stratny.

  • Śledztwo prowadzone w sprawie defraudacji wykazało liczne znamiona świadomego oszustwa
  • Zarządzający funduszem Virgil Sigma oszukał ludzi na ponad 90 milionów USD
  • Stefan He Qin przyznaje się do zarzucanych mu czynów karalnych
  • Wykazuje to, że okres największej popularności kryptowalutowej sprzyjał oszustwom

Przekręt na ponad 90 milionów dolarów – świadome wprowadzanie w błąd

Według śledztwa prowadzonego w latach ubiegłych, dwudziestoczteroletni Stefan He Qin miał oszukiwać inwestorów, deponujących swoje środki w jego funduszu kryptowalutowym Virgil Sigma na łączną kwotę ponad 90 milionów dolarów. Zarządzający przyznał się do pojedynczego zarzutu oszustwa dotyczącego papierów wartościowych w sądzie federalnym na Manhattanie w czwartek, 4 lutego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według agenta specjalnego Petera Fitzhugha poprzez nie tylko jeden, ale i w sumie dwa fundusze kryptowalutowe zarządzający oszukiwał ludzi. Według biura prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku, oszustwo miało miejsce w latach 2017-2020, gdy Qin zarządzał funduszem zatytułowanym Virgil Sigma. W oświadczeniu, prokurator USA Audrey Strauss  potwierdziła, że zarządzający zwyczajnie “wypompował” pieniądze z funduszu na własne zachcianki i potrzeby.

Śledztwo wykazało również, że Stefan He Qin nie chciał poprzestać na tej kwocie, próbując dodatkowo ukraść pieniądze z innego kontrolowanego przez siebie funduszu o nazwie VQR Multistrategy Fund.

Co ciekawe, jego publiczne materiały marketingowe twierdziły, że Virgil Sigma był zyskowny w każdym miesiącu od sierpnia 2016 r. do chwili obecnej, z jedynym wyjątkiem marca 2017 r. To oznacza, że fundusz musiałby zarabiać w sumie przez 47 miesięcy, mając tylko 1 stratny. Obecnie zarządzającemu grozi nawet 20 lat więzienia a sprawa odbędzie się 20 maja obecnego roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | nasdaq notowania | pgnig notowania | usd pln prognoza | akcje lotosu |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here