Naga MarketsKurs euro w przedziale 1,21 - 1,25 USD, prognozują zarządzający funduszamiZarządzający instrumentami o stałym dochodzie spodziewają się, że krzywa dochodowości amerykańskich obligacji skarbowych wyostrzy się w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Wielu z nich przewiduje, że inflacja w USA pozostanie stłumiona w przedziale 1,8-2,4 proc. – pokazuje ostatnie badanie Russell Investments. Inwestorzy zdają się być także mniej byczo nastawieni do kursu euro niż miało to miejsce wcześniej.

  • Referencyjne rentowności amerykańskich 10-latek wzrosły w tym roku o ponad 70 p.b.
  • Światowa gospodarka powróci do poziomu sprzed pandemii w 2022 roku, uważają menedżerowie
  • Inwestorzy stali się mniej optymistyczni w stosunku do euro

Stłumiona inflacja i wzrost zmienności implikowanej

Referencyjne 10-letnie rentowności amerykańskich obligacji skarbowych wzrosły w tym roku o ponad 70 punktów bazowych, gdyż inwestorzy postawili na silne ożywienie gospodarcze, które zwiększy inflację. Rezerwa Federalna USA celuje teraz w „średnią” inflację na poziomie 2 proc. zamiast stałego celu 2 proc., co daje jej większą elastyczność.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według sondażu Russella przeprowadzonego w lutym 76 proc. respondentów spodziewa się inflacji w USA oscylującej między docelową stopą Rezerwy Federalnej wynoszącą 1,8–2,4 proc.. Zaledwie 10 proc. dostrzega ryzyko deflacji, w porównaniu z 21 proc. w badaniu z poprzedniego kwartału.

Spośród 50 zarządzających obligacjami i walutami, którzy odpowiedzieli na ankietę Russella z pierwszego kwartału, 57 proc. spodziewało się, że światowa gospodarka powróci do poziomu sprzed pandemii w 2022 roku.

fpmarkets

Według ankiety Russel, aż 71 proc. menedżerów spodziewa się wzrostu zmienności implikowanej na rynkach wschodzących w ciągu najbliższych 12 miesięcy w porównaniu do 57 proc. przewidujących wyższą zmienność implikowaną dla głównych walut.

Ponadto, badanie wskazuje, że inwestorzy stali się mniej optymistyczni w stosunku do  euro. 61 proc. ankietowanych menedżerów postrzega kurs euro w relacji do dolara w przedziale 1,21-1,25 USD. Badanie Russella za czwarty kwartał 2020 r. wskazywało, na 73 proc. ankietowanych opowiadających się za notowaniami EUR/USD w przedziale między 1,21 a 1,30 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gbp online | btc kurs wykres | rekomendacje gpw | notowania dow jones | ropa brent | bitcoin kurs 2019 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here