Naga MarketsZarządzający $7,2 bilionami środków klienckich tworzy fundusz kryptowalutowyFidelity International to firma, która oferuje instytucjom, osobom fizycznym i ich doradcom światowej klasy rozwiązania inwestycyjne oraz fachową wiedzę w zakresie funduszy emerytalnych, mając na celu wsparcie klientów chcących zapewnić lepszą przyszłość siebie i kolejnym pokoleniom. Odpowiadają za aktywa klientów o wartości ponad 7,2 biliona dolarów, należące do ponad 2,3 miliona podmiotów (w tym 13 tys. instytucji) z regionu Azji i Pacyfiku, Europy, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej. Firma poinformowała właśnie o uruchomieniu firmy-córki, w której będą przeprowadzane transakcje oraz przechowywane aktywa cyfrowe.


Celem jest zwiększenie oferty

Fidelity Digital Asset Services LLC będzie kupować i sprzedawać kryptowaluty w imieniu funduszy hedgingowych i innych instytucji finansowych. Kryptowaluty będą przechowywane w “chłodniach”, czyli w trybie offline. Firma początkowo zaoferuje swoje usługi dla dwóch największych wirtualnych monet tj. bitcoin i ethereum, ale planuje poszerzyć listę aktywów w przyszłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Naszym celem jest zwiększenie dla inwestorów dostępności zasobów cyfrowych takich jak bitcoin – powiedziała w oświadczeniu Abigail Johnson, prezes i dyrektor Fidelity Investments.

Johnson pozostaje jednym z pierwszych i najbardziej znanych zwolenników kryptowalut w głównym nurcie finansów.

– Uwielbiam te nowości – bitcoin, ethereum czy technologię blockchain – i to, co wraz z nimi przyniesie przyszłość – powiedziała Johnson na konferencji blockchain w Nowym Jorku w 2017 roku.

Zobacz również: Platforma Robinhood uruchamia własny system rozliczeń

Fidelity Digital Assets zatrudnia obecnie 100 osób i jest prowadzona przez Toma Jessopa, który wcześniej był prezesem w dziale technologicznym, a także dyrektorem zarządzającym w Goldman Sachs.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here