Naga MarketsZarząd Pekabeksu będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 r., poinformował prezes Robert Jędrzejowski.

Pekabex będzie rekomendował wypłatę dywidendy za 2020 r.

“Chcemy płacić. Zarząd na pewno będzie rekomendował, mimo że do rozwoju są potrzebne inwestycje i są one realizowane” – powiedział Jędrzejowski podczas wideokonferencji prasowej. Zastrzegł, że o wypłacie zadecydują akcjonariusze.

Te artykuły również Cię zainteresują
W okresie I-III kw. 2020 r. spółka miała 44,03 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 20,5 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2020 r. wyniósł 5,24 mln zł wobec 4,74 mln zł zysku rok wcześniej.

W lipcu br. spółka wypłaciła 0,16 zł dywidendy na akcję. Rok wcześniej – 0,31 zł.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here