Naga MarketsZarząd Erbudu proponuje przeprowadzenie skupu akcji własnych za 20 mln złZarząd Erbudu zaproponuje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenie do 20 mln zł na nabycie akcji własnych spółki po cenie 120-160 zł za akcję oraz utworzenie kapitału rezerwowego w wysokości 25 mln zł, który zostanie przeznaczony na sfinansowanie nabycia akcji własnych, podała spółka.

Erbud może przeprowadzić skup akcji własnych

“Celem nabycia akcji własnych będzie ich umorzenie i następnie obniżenie kapitału zakładowego spółki” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd proponuje udzielenie przez walne zgromadzenie upoważnienia dla zarządu do określenia liczby akcji własnych będących przedmiotem nabycia przez spółkę oraz ceny nabycia jednej akcji własnej, przy czym ustalona cena ma być nie niższa niż 120 zł i nie wyższa niż 160 zł.

“Jednocześnie zarząd spółki informuje, że nie podjął decyzji o wznowieniu stosowania polityki dywidendy” – czytamy dalej.

W rozmowie z ISBnews na początku kwietnia prezes Dariusz Grzeszczak mówił, że Erbud skłania się raczej do przeprowadzenia w tym roku skupu akcji własnych, niż wypłaty dywidendy.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 228 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here