Naga MarketsZarząd Elektrobudowy składa zażalenie na postanowienie Sądu, o ogłoszeniu upadłościSyndyk masy upadłościowej Elektrobudowy w upadłości, poinformował w środę wieczorem o wpłynięciu do Spółki odpisu zażalenia Zarządu skierowanego do Sądu. Dokument został złożony 25 maja, a głównym powodem jego przygotowania było postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach o ogłoszeniu upadłości Emitenta.

  • Zarząd Elektrobudowy składa zażalenie dotyczące ogłoszenia upadłości Spółki 
  • Podczas czwartkowej sesji, kurs rósł nawet o 25%. W momencie pisania artykułu zrównał się z wczorajszym zamknięciem. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
Wątpliwości Zarządu Elektrobudowy dotyczące postanowienia o upadłości Spółki

Przedstawiciele Zarządu Spółki zaskarżyli postanowienie Sądu w całości. W sformułowanym wniosku wnoszą o:

1. wystąpienie do Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców o informację na jakim etapie znajdowało się postępowanie do czasu ogłoszenia upadłości Dłużnika [jakie zapadły decyzje w ramach procedury arbitrażowej], jaka jest średnia długość trwania postępowań Sądu Arbitrażowego w podobnych sprawach oraz kiedy przewidywane było zakończenie przedmiotowej sprawy przy założeniu, że nie zostałaby ogłoszona upadłość Elektrobudowa SA;

2. uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości oraz oddalenie wniosku o ogłoszeniu upadłości, jak i zasądzenie od Wierzyciela na rzecz Dłużnika kosztów postępowania za obie instancje;

ewentualnie o:

3. uchylenie zaskarżonego postanowienia w całości i przekazanie sprawy Sądowi Rejonowemu Katowice-Wschód do ponownego rozpoznania, przy pozostawieniu temu Sądowi rozstrzygnięcia o kosztach postępowania zażaleniowego.

Duże wahania na walorach Elektrobuwy podczas czwartkowej sesji

W czwartek rano na akcjach Elektrobudowy panował szał zakupowy. Inwestorzy bez opamiętania kupowali akcje, co spowodowało, że kurs przez moment zwyżkował o ok. 25% i osiągnął poziom 3,78 zł. Od tego momentu cena Walorów spółki zaczęła się osuwać, aby o godzinie 15:10 osiągnąć poziom 3 zł. czyli o zaledwie 1 grosz wyższy od kursu odniesienia. Obroty po 6 godzinach handlu przekroczyły 1 mln zł. Poniższy wykres pokazuje jak kształtowały się notowania Elektrobudowy podczas czwartkowej sesji (do godziny 15:00).

Notowania walorów Elektrobudowy podczas czwartkowej sesji na GPW. Źródło: stooq.com

Zobacz również: Cena akcji CD Projekt może wzrosnąć nawet do 640 zł? Prognozy zza oceanu

11 maja, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy, została powołana nowa Rada Nadzorcza Elektrobudowy, o czym można przeczytać tutaj. Z kolei 13 maja, przeprowadziliśmy wywiad z nowym prezesem Elektrobudowy, Maciejem Giżyńskim. Przyznaje on, że nowa Rada i Zarząd zostały powołane w celu reprezentowania interesów akcjonariuszy szukających alternatywnych form dla upadłości. Nagranie z wywiadu można zobaczyć poniżej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here