Naga MarketsJak informowaliśmy wczoraj, giełda kryptowalutowa Trade.io została okradziona. Zniknęło 7,5 mln USD w tokenach. Jak wynikało z oświadczenia Trade.io, zespół giełdy od razu poinformował przedstawicielu Kucoin oraz Bancor w celu zablokowania wpłat i wypłat. W celu ochrony wszystkich posiadaczy TIO, zarząd postanowił dziś przeprowadzić fork TIO. Nową nazwą tokena po przeprowadzeniu forka będzie Trade Token X z tickerem TIOx. Fork ma nastąpić w dniu 24 października 2018 r.


Posiadacze podzieleni na 4 kategorie

Biorąc pod uwagę fakt, że TIO był przedmiotem handlu na wielu giełdach poza trade.io, zarząd został zmuszony do opracowania indywidualnego podejście w celu zmniejszenia wpływu w miarę możliwości na posiadaczy TIO i upewnienia się, że wszyscy są traktowani sprawiedliwie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W rezultacie posiadacze TIO będą podzieleni na 4 kategorie:

Kategoria 1: Klienci obecnie posiadający TIO na giełdzie trade.io:

W trakcie przygotowania forka wszystkie depozyty/wypłaty TIO zostały wyłączone. Następnie wszyscy posiadacze TIO otrzymają 1 TIOx za każdy TIO, który posiadają. Po rozprowadzeniu wszystkich TIOx (w ciągu 24 godzin po forku), depozyty/wypłaty będą ponownie włączone do puli wymiany. Klienci nie będą już mieli dostępu do swojego TIO.

Kategoria 2: Klienci posiadający TIO w zewnętrznych portfelach zgodnych z ERC-20 poza giełdą:

Oznacza to, że w momencie snapshotu (punkt w ramach określonego bloku, w którym deweloperzy tworzą “zrzut” rejestru w celu utworzenia duplikatu I wprowadzenia modyfikacji), wszystkie TIO, niezależnie od tego, czy są na giełdzie(poza HitBTC i gate.io), czy w zewnętrznym portfelu, otrzymają TIOx, z wyjątkiem transferu z portfeli, które monitorujemy które naszym zdaniem są powiązane z partią/ami odpowiedzialnymi za naruszenie.

Kategoria 3: Klienci posiadający TIO na Kucoinie:

Jak informuje zarząd  giełda Kucoin była niezwykle pomocna w ciągu ostatnich 48 godzin. Zgodziła się na przeniesienie TIOx do wszystkich klientów posiadających TIO na ich giełdzie, a następnie umożliwi klientom wycofanie TIOx, aby mógł on zostać zdeponowany/sprzedany na trade.ioexchange.

Kategoria 4: Klienci posiadający TIO na HitBTC lub gate.io

Jak wynika z informacji zarzadu ani HitBTC, ani gate.io nie pomogły, a przez co proces otrzymywania TIOx nie będzie tak prosty. W tym celu, jeśli obecnie posiadasz TIO na jednej z tych giełd, skontaktuj się z tioxclaims@trade.io.

Obecnie jest 223 mln TIO, więc w rezultacie zostanie wydane 223 mln TIOx.

Zarząd uspokaja

– Podczas gdy pracowaliśmy przez całą dobę, aby zapewnić, że fork przejdzie gładko, biorąc pod uwagę ogromną liczbę posiadaczy TIO, może być kilka problemów. Nasz zespół wsparcia i kierownictwo są w pełni zaangażowane, aby każdy otrzymał TIOx i że wszyscy są gotowi do handlu, gdy TIOx będzie dostępne w dniu 31 października 2018 roku – komentuje zarząd trade.io.

Dyrektor generalny trade.io, Jim Preissler, wyjaśnia: – Włamanie nie miało wpływu na konta klientów, giełdę wymiany lub płynność. Dzięki szybkiemu działaniu ze strony kierownictwa i partnerów, ważne jest, aby pamiętać, że chociaż kradzież TIO z cold storage jest poważnym przestępstwem i niedogodnością, to jednak w żadnym momencie aktywa klientów nie były zagrożone. Bezpieczeństwo techniczne w zakresie wymiany i funduszy klientów nigdy nie zostało naruszone. Skradzione TIO były własnością trade.io. Dzięki dobrej pracy naszego zespołu i partnerów, jesteśmy teraz bardzo blisko pełnego i szybkiego forka. Wszystkie pozostałe sprawy będą rozpatrywane w trybie pilnym, w każdym przypadku.

Dyrektor Handlowy trade.io, Roy Gutshall, dodaje: – Badania nad sprawą trwają. Wszystkie giełdy wymieniające TIO były natychmiast powiadamiane o wyłączeniu depozytów, wypłat i obrotu TIO, a nasz zespół ds. bezpieczeństwa rozpoczął dochodzenie. Aktywność różnych zespołów w ramach trade.io zapobiegła pogorszeniu sytuacji i pomogła w kwarantannie tego problemu. Regularnie aktualizujemy media i naszą społeczność oraz ogłaszamy szczegółowy plan działania w celu przeprowadzenia forka TIO.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here