TMS


Ponadprzeciętne wzrosty Bitcoina sprawiły, że wiele z osób, które uwierzyło w sukces kryptowalut nim było to jeszcze modne, jest dziś milionerami. Do ich grona dołączył również 28-letni Arya Bahmanyar, który zakończył intratną karierę w nieruchomościach komercyjnych, po tym jak ogłosił, że zarobił fortunę dzięki BTC.


Po tym, jak ogłosił, że zarobił milion dolarów na BTC porzucił dotychczasową karierę w nieruchomościach komercyjnych i stał się raperem znanym jako CoinDaddy. Teraz pisze i wykonuje piosenki, które następnie publikuje w serwisie YouTube, a poza tym zarabia na inwestowaniu w kryptowaluty.

Sam siebie nazywa kryptowalutowym milionerem, który poprzez swoje hobby i pasję do tworzenia rozrywki pragnie przenieść kryptowaluty do mainstreamu.  W tym celu tworzy rap a jego kawałki są inspirowane bitcoinem oraz społecznością, władzą i wielbicielami, którzy ewangelizują cyfrową walutę. CoinDaddy to obecnie najbardziej znany “raper bitcoin” w San Francisco.

CoinDaddy to “Weird Al” Yankovic z bitcoinowego rapu

Pierwszy utwór CoinDaddy został zainspirowany złym handlem kryptowalutą, co spowodowało dużą stratę. Choć jego muzyka jest inspirowana takimi raperami jak Eminem i Sean John Combs znany również pod pseudonimami: Puff Daddy, P. Diddy, Puffy, Diddy, bardziej przypomina styl “Weird Al” Yankovica, o bardziej specyficznym charakterze. Wykorzystuje on slogan kryptograficzny, taki jak “HODL” i “mooning” oraz ikoniczne postacie krypto.

Jego pomysł polegał na stworzeniu muzyki, która zawiera swego rodzaju lustro dla społeczności kryptograficznej. Ma on na celu pocieszenie inwestorów w czasach spadków i pogratulować wytrwałym, gdy cena Bitcoin rośnie.

Jak Bahmanyar zarobił fortunę w bitcoinie

W 2013 r. Bahmanyar był świeżo upieczonym absolwentem George Washington University poszukującym pracy i dzielącym mieszkanie z czterema innymi osobami w Nowym Jorku. Po fatalnym spotkaniu z grupą boosterów bitcoinowych w barze, znalazł się w mieszkaniu jednego z największych i najgłośniejszych ewangelistów, co okazało się dla niego sesją edukacyjną na temat kryptowalut. Jego nowy przyjaciel kazał mu zainwestować wszystkie swoje oszczędności w BTC, co ten uczynił.

Mijały lata a Arya prawie codziennie sprawdzał kurs BTC. Jego rodzice błagali go, aby cofnął swoją inwestycję, nazywając bitcoina oszustwem i “magicznymi pieniędzmi internetowymi”.

Zanim zrezygnował ze swojej ostatniej pracy i wyruszył na wycieczkę po Europie w 2017 roku, wykonał szereg niepowiązanych prac w dziedzinie rozrywki, rozwoju biznesu, farmacji i nieruchomości komercyjnych. Wówczas przestał sprawdzać cenę bitcoina.

Podczas wizyty u rodziny w Oslo w Norwegii, krewny zapytał Bahmanyara, co wie o tej zwariowanej rzeczy zwanej bitcoinem? Wtem wyciągnął telefon, aby pokazać im aplikację do wymiany i zobaczył, że cena bitcoina wzrosła ponad dwukrotnie do prawie 6 000 USD w ciągu czterech miesięcy, od kiedy przestał sprawdzać kurs. Spakował swoje torby do domu, nagle kończąc wizytę. Bahmanyar powrócił do miejsca, w którym dorastał – obszaru Zatoki San Francisco. Nie ujawnił wartości swojej początkowej inwestycji w BTC ani aktualnej wartości netto posiadanego majątku. Przyznał natomiast, że posiada niewielkie ilości BTC i ETH.

Jego rada: “HODL”

W ubiegłym roku na wakacyjnym przyjęciu grupy Bitcoin Meetup w San Francisco Bahmanyar wystąpił po raz pierwszy w swoim nowym wyglądzie. Fotograf z New York Times zrobił mu wówczas zdjęcie, które rozsławiło jego jako rapera. Bahmanyar przyznaje, że obecnie więcej osób zna go jako CoinDaddy niż jako Arya (jego prawdziwe imię).

Większość czasu spędza na podróżach i konferencjach. Mimo ogromnego majątku, wciąż jeździ tym samym samochodem, który posiadał, zanim dorobił się fortuny. Wydaje oszczędnie wiedząc, że cena bitcoiny pozostaje niezwykle niestabilna.

Bahmanyar planuje przyspieszyć produkcję nowych filmów w 2018 roku i tworzyć piosenki, które kształcą ludzi, którzy dopiero zaczynają inwestować w kryptowaluty.

Zapytany, jaką radę ma dla innych inwestorów Bitcoin, powiedział: “Po prostu trzymaj”.


Zastanawiasz się nad inwestycją w BTC bądź ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNOCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułIchimoku prosto z Azji – GBPJPY, GBPNZD, USDCHF – 16 kwietnia 2018
Następny artykułEFIX: Dolar i jen słabe, jednak otoczenie rynkowe może to zmienić.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here