Naga MarketsByły trader Societe Generale, który doprowadził do ogromnych strat finansowych żąda teraz... jeszcze większego zadośćuczynienia.
Były trader Societe Generale, który doprowadził do ogromnych strat finansowych żąda teraz… jeszcze większego zadośćuczynienia.

Kwota równa niemal połowie deficytu budżetowego Polski na rok 2016 będzie przedmiotem sporu pomiędzy francuskim Societe Generale a byłym pracownikiem banku, który stracił pracę w 2008 roku. Jerome Kerviel pozwał bank na kwotę 5,7 mld EUR, która ma być odszkodowaniem za bezprawne zwolnienie.


Makler i były trader Societe Generale napisał książkę o niezwykle trafnym tytule Droga na dno: wspomnienia tradera. Kerviel został zwolniony przez francuski bank po tym, gdy w wyniku kilku nieprzemyślanych i nieautoryzowanych transakcji pozwolił sobie na stratę w wysokości 4,9 mld EUR.

Francuz został skazany na trzy lata więzienia i kilkumiesięczny areszt domowy, po którym tak bardzo zapragnął wolności, że zdobył się na ponad 700 kilometrowy marsz przeciwko tyranii rynków finansowych. Kerviel spotkał się również z papieżem i opowiedział mu swoją historię.

Powróciwszy z wyprawy zdecydował się walczyć o swoje i żądać kwoty 5,7 mld EUR zadośćuczynienia za niesłuszne zwolnienie go z pracy. Zdaniem byłego maklera, jego przełożeni doskonale zdawali sobie sprawę z przeprowadzanych przez Kerviela transakcji, a zwolniony został dopiero wówczas gdy bank stracił pokaźną sumę pieniędzy.

Kerviel został kilkukrotnie uznany przez różne instancje francuskiego sądu winnym nadużycia zaufania, fałszerstwa oraz defraudacji. Były makler nie zamierza się jednak poddać i będzie walczyć o swoje z jednym z największych kredytodawców we Francji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd prasy: jakie ustawy przegapiłeś w szumie?
Następny artykuł„Szukamy, analizujemy, gramy” EUR/CAD 23-05-2016
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here