Naga MarketsOd dłuższego czasu pokazuję w grupie zagrania na surowcach które generuja po kilka, kilkanaście tysięcy złoty. Wielu z Was zapewne zastanawia się jak samodzielnie wykonać takie transakcje. Wszystko oczywiście będzie zależało od pieniędzy jakie będziemy w stanie zaryzykować poświęcając je na ewentualne zlecenie Stop Loss. Ale o tym za chwilę.


Ze względu na zmieniającą się sytuację a wiec i aktualność przedstawionych danych i wykresów zaznaczamy, że Raport został opublikowany 25 maja w dziale Raporty Globalnego Systemu Inwestowania na infoinwestor.pl

Inwestorzy skuszeni reklamami brokerów i przeszkoleni przez nich badzo często koncentrują się na Daytradingu jako sposobie na zarabianie pieniędzy. Kolejne konkursy pokazują osoby zarabiające po kilka tysięcy procent- wyniki tak naprawdę nie do powtórzenia dla przeciętnego Kowalskiego choćby dlatego że większość z Nas ma swoje prace, rodziny, hobby i lubi wydawać pieniądze niekoniecznie siedząc cały dzień przed komputerm. Dziś więc o rozwiązaniu, które daje zarabiać duże pieniądze niekoniecznie siedząc przed komputerem.

Ostatnim przykładem spektakularnych wzrostów na którym dość ładnie udało mi się zarobić ale nie tylko mnie bo i uczestnikom poprzednich edycji Globalnego Systemu Inwestowania była Soja.

Soja D1
Soja D1

Wynikało to z faktu dobrze określonego miejsca wejścia, ustawienia zlecenia obronnego, i oczekiwania na wybicie. W tym przypadku rynek kazał jeszcze trochę poczekać ale wybicie które nastąpiło przyniosło przyspieszenie ruchu w górę. A właśnie na takich ruchach najlepiej zarabia się pieniądze i takich ruchów uczymy się szukać w ramach Spółdzielni Traderów.

Dziś kukurydza (Corn) wykazuje podobne oznaki siły dlatego w najbliższych tygodnia to ona jest moim faworytem do tego abyśmy mogli zobaczyć podobny ruch jak na Soji.

Corn W1
Corn W1
Corn D1
Corn D1

Pozycje na Corn do zajęcia wskazywane były już kilka tygodni temu na dnie korekty na fali 2 zielone. Dziś jednak pojawia się okazja aby je powiększyć z oczekiwaniem pokaźnego ruchu. Tu bardzo ważna staje się analiza w oparciu o Teorię Fal Elliott- to jedyne narzędzie które w ten sposób pozwala budować scenariusze i to takie, które realizują się w rzeczywistości. Wchodzimy więc w obszar niedostępny dla wielu graczy, którzy po omacku próbuja grac na wybicia, biorą zyski 3:1 i starają się to powtarzać codiennie. Ostatecznie statystyka pokazuje że w większości przypadków taka gra do niczego nie prowadzi. Dopiero transakcje o ponadprzeciętnych zyskach są w stanie pchać portfel w górę (linię kapitału).

Sztuka polega jednak na tym aby podejmować próby ryzykując 1% jednocześnie utrzymujac co najmniej połowę pozycji do poziomu zysków 10:1. Nie zdarza się to codziennie, czasami przez tydzień i dwa nie znajdziemy takie zagrania ale wtedy lepiej nie grać i czekać na okazję niż grać i tracić pieniądze.

Wracając do Teorii Fal Elliotta bo dzięki niej możemy zbudować sobie scenariusz. A budując schamat zachowania ceny poznajemy poziomy do których może ona dojść uzupełniając strukturę Elliottowską o zasięgi dlaposzczególnych fal w oparciu o proporcje Fibo.

W ten sposób na Kukurydzy otrzymujemy poziom docelowy dla wzrostu okoły 470. Co to oznacza? O tym na wykresie z Metatradera

Corn W1
Corn W1
Corn D1
Corn D1

Tu warto zwrócić uwagę na okienka które wyświetlają wielkość możliwego profitu. Co w tym przypadku czyli dla pozycji 0.2 lota oznacza 10 000zł potencjalnego zysku jeśli scenariusz zostanie zrealizowany. Ważne, że stop wynosi około 500zł czyli potencjalne Ratio mamy 10 000: 500 czyli 20:1 zamiast 1:1.

Teraz drogi czytelniku musisz odnieść to do swojego kapitału. Bo być może będziesz mógł zagrać 1 lotem a być może 0,01 (jedną setną lota, mikrolotem) tak aby w twoim przypadku stop loss ustawiony na ostatnim minimum swingu nie przekroczył 1% kapitału- jeśli nie wiesz jak to zrobić a jesteś nowym członkiem spółdzielni- spokojnie- będziemy to przerabiać na kolejnych naszych spotkaniach. Tymczasem na razie możesz sprawdzić jak to działa ustawiając zlecenie lub zlecenia na koncie demo.

Odbierz całoroczny dostęp do Globalnego Systemu InwestowaniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here