Naga Markets

Zapraszamy na Wielki Finał Econverse Cup! Już 16 grudnia w Warszawie!Chcesz zamienić swoje marzenia w rzeczywistość? Marzysz o własnym biznesie, lecz potrzebujesz wsparcia merytorycznego bądź zespołu? Z pomocą przychodzi kolejny projekt Fundacji Econverse.

Econverse Cup stawia na rozwój pasji i zainteresowań, przekuwając je w realny pomysł na biznes

Econverse Cup to szkoła dla młodych przedsiębiorców. Nie spędzisz tutaj czasu w ławce, a na rozwijaniu projektu i umiejętności przydatnych w biznesie. To największa w Polsce symulacja tworzenia biznesu dla młodych Polek i Polaków, w wieku od szesnastu do dwudziestu lat. Poprzez rozwiązywanie problemów z mentorami ze świata biznesu, budowanie zespołów startupowych, a także intensywny networking, Econverse odpowiada na deficyt praktycznej edukacji biznesowej, budując fundamenty do zakładania przyszłych polskich startupów.

Econverse zbiera 180 najzdolniejszych młodych Polaków, umożliwiając im zagłębienie się w tajniki tworzenia własnego biznesu, a także kontakt z gwiazdami ze świata biznesu, takimi jak Jarosław Królewski, Szymon Janiak, czy Piotr Pietrzak.

Brak rzetelnej edukacji przedsiębiorczej to zdecydowanie ogromny problem w polskich szkołach. Młodzi ludzie nie są przygotowani na wejście na rynek pracy, nie otrzymując wsparcia mentorskiego, ani niezbędnej wiedzy. Mogłoby się wydawać, że skazani są wyłącznie na samych siebie. Fundacja Econverse wychodzi temu naprzeciw.

Prezes i Założyciel Fundacji Econverse Jan Bartkowiak zaznacza: „Polski system edukacji, który nie promuje przedsiębiorczości jest bardzo zero-jedynkowy. W efekcie realizowanie rozmaitych projektów w polskich szkołach nie jest popularne – szczęśliwie teraz to się zmienia”

To tutaj młodzi znajdą miejsce na rozwój swoich pasji i zainteresowań, zyskując zarazem szansę na przekucie ich w realny pomysł na biznes. Każdy znajdzie tu coś dla siebie ze względu na duże zróżnicowanie sektorów tematycznych. Są to m.in. Media, Sustainability czy Fintech. Opcji jest naprawdę sporo, co jedynie zwiększa wartość Econverse w kontekście dalszych karier uczestników.

Econverse Cup to rozszerzona wersja czerwcowego Econverse. Pięcioosobowe zespoły, tworzone na podstawie indywidualnych predyspozycji uczestników i uczestniczek przejdą dwumiesięczną drogę: od szkoleń z kluczowych umiejętności, takich jak design thinking, segmentacja i pitch, poprzez spotkania z mentorami, którzy uzbroją ich w wiedzę, aż po rywalizację podczas eliminacji regionalnych oraz Wielkiego Finału w grudniu. Lokalizacją finału jest kolebka startupowej młodej Polski – Venture Café Warsaw, a jego Gościem Specjalnym Rafał Brzoska.

Kompozycja partnerów wydarzenia stanowi zdecydowanie o jego recepcie na sukces. Przedstawiciele InPost, Baker McKenzie, Synerise, Allegro, Antal, Akademii Leona Koźmińskiego, czy InStreamly podzielą się swoim doświadczeniem, pomagając talentom ukierunkować swoje plany na przyszłość.

XTB

Econverse Cup to zmiana, która miejmy nadzieję da ważny impuls młodym ludziom, a także polskiemu szkolnictwu. Zapewnia ona wyjątkowe wsparcie młodym ludziom, którzy już za kilka lat będą będą fundamentami polskiej gospodarki.

Wydarzenie Econverse Cup realizowane jest dzięki uprzejmości Fundacji Empiria i Wiedza – Partnera Strategicznego projektu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDoktor Zagłada uderza w kryptowaluty i nazywa je piramidą finansową
Następny artykułPoranny przegląd rynków: Polski złoty walczy ze wsparciami. Euro i dolar stabilne
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here