Naga Markets

Zapraszamy na BTC Prague! Największe bitcoinowe wydarzenie w Europie!Między 8 a 10 czerwca w Pradze odbędzie się pierwsza edycja BTC Prague, największego i najważniejszego europejskiego wydarzenia poświęconego wyłącznie Bitcoinowi. Dotychczas swój udział zadeklarowało ponad 80 firm i 130 prelegentów z całego świata, w tym jedna z najbardziej znanych postaci w społeczności BTC Michael J. Saylor. Będą to niezapomniane trzy dni licznych wykładów oraz warsztatów, a także okazja by nawiązać kontakty z ponad 10 tysiącami uczestników.

Zapraszamy na konferencję BTC Prague, podczas której wystąpi Michael Saylor

Michael J. Saylor jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych maksymalistów Bitcoina i kluczowych postaci w świecie kryptowalut. Amerykanin założył firmę MicroStrategy, która regularnie kupuje Bitcoiny jako część swoich aktywów korporacyjnych. Posiada już ich 132 000, dzięki czemu jest najbogatszą firmą kryptowalutową na świecie, a jej CEO podczas konferencji BTC Prague po raz pierwszy wystąpi w Europie. Zapraszamy na największe Bitcoinowe wydarzenie roku, które odbędzie się już w dniach od 8 do 10 czerwca w centrum wystawienniczym PVA Letňany w Pradze.– Michael ma doskonałą reputację oraz silne i spójne poglądy, z którymi liczą się inni członkowie społeczności Bitcoin. Jest także osobą, która otworzyła drzwi do przyjęcia Bitcoina przez tradycyjne firmy. Z tego powodu cieszę się, że udało nam się przekonać go do wystąpienia po raz pierwszy w Europie na naszym wydarzeniu – mówi Martin Kuchař, jeden z organizatorów BTC Prague.

– Przy szacowanej frekwencji na poziomie 10 000 osób, konferencja ta jest bezkonkurencyjna nie tylko w Czechach, ale także w całej Europie – dodaje Kuchař.

Oprócz Saylora na konferencji pojawi się także wiele innych wpływowych osobistości ze świata Bitcoina, w tym dyrektor generalny Blockstream dr Adam Back, współzałożyciel SatoshiLabs Marek Palatinus i Robert Breedlove, autor popularnego podcastu “What is Money?”.

Dwujęzyczny czesko-angielski program obfituje w liczne pomysły dla przedsiębiorców, badaczy, influencerów, filozofów, programistów i zwolenników zdecentralizowanych finansów oraz niezależności.

Równolegle do programu na scenie odbędą się również targi, na których zaprezentuje się ponad 100 firm skupionych na budowaniu infrastruktury Bitcoin. Wśród nich znajdą się dostawcy portfeli sprzętowych i programowych, narzędzi górniczych, giełd, a nawet kranów z piwem podłączonych do Lightning Network.

Wśród wystawców znajdzie się  także wyjątkowy gość – przedstawiciele Salwadoru. Kraju Ameryki Środkowej, który dwa lata temu przeszedł do historii jako pierwszy na świecie, który uczynił Bitcoina oficjalną walutą narodową.

AVA Trade

Salwador wyśle do Pragi oficjalną delegację rządową, aby podzielić się swoimi doświadczeniami i przeanalizować konsekwencje swojej przełomowej decyzji podczas kryptowalutowego wydarzenia roku.

Organizatorzy BTC Prague kierują wydarzenie nie tylko do ekspertów, ale także do entuzjastów oraz osób zaczynającą swoją przygodę z Bitcoinem.

– W obecnej złożonej sytuacji gospodarczej, kiedy wszyscy odczuwamy skutki inflacji, niepewności co do stabilności banków czy wysokich stóp procentowych, Bitcoin okazuje się być swego rodzaju szalupą ratunkową. Zdecydowanie bardziej ryzykowne jest dziś nieposiadanie go niż posiadanie. Dlatego też chcemy skupić się w dużej mierze na nowicjuszach, aby ułatwić im wejście w świat Bitcoina i praktycznie pokazać im, jak to zrobić – mówi Martin Kuchař.

Martin to kolejna znacząca postać na krajowej scenie Bitcoina. Wraz ze swoim bratem Matyasem odegrał kluczową rolę w organizacji czterech udanych corocznych wydarzeń Bitcoin znanych jako ChainCamp. Wydarzenia te przyciągają ponad 2000 entuzjastów każdego roku w Ostrawie.

Przeprowadzka do Pragi i znaczne zwiększenie skali całego wydarzenia jest logicznym zwieńczeniem podróży obu braci, bazującej na rosnącej popularności Bitcoina.

Fakt, że największa i najbardziej znacząca konferencja Bitcoin odbędzie się w Pradze jest symboliczny. Jak mówi Martin Kuchar, Czechy to “Dolina Bitcoina” świata kryptowalut, a Pragę śmiało można nazwać światową stolicą Bitcoina, ponieważ w Czechach powstało wiele rewolucyjnych projektów, które odegrały kluczową rolę w adopcji największej kryptowaluty świata.

Możemy wymienić na przykład portfel sprzętowy Trezor od SatoshiLabs lub pierwszą pulę wydobywczą od Braiins lub bankomaty Bitcoin od General Bytes.

– Postrzegam BTC Prague jako kolejny czeski projekt, który potwierdza znaczenie Republiki Czeskiej dla Bitcoina – dodaje Martin Kuchar.

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCo zagraża twoim pieniądzom? Łukasz Mickiewicz o oszustwach finansowych
Następny artykułFed doprowadzi do kryzysu i załamania na Wall Street? “Nadciągają poważne siły deflacyjne”, wskazuje Mike McGlone
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here