Naga MarketsunempoymentW każdy pierwszy piątek miesiąca punktualnie o godzinie 14:30 uwaga inwestorów kieruje się w stronę Stanów Zjednoczonych i tamtejszego raportu non-farming payrolls. Raport ten jest ważny przynajmniej z dwóch powodów. Po pierwsze – Stany Zjednoczone pozostają największą gospodarką świata. Po drugie – sytuacja na amerykańskim rynku pracy jest bacznie obserwowana przez Rezerwę Federalną. Prognozy sugerują wzrost zatrudnienia w sektorach pozarolniczych o 160 tys. Czy i w tym miesiącu odczyt okaże się słabszy od oczekiwań?


USA NFP: Styczniowa prognoza wyższa niż grudniowy odczyt

Przewiduje się, że liczba zatrudnionych poza rolnictwem wzrośnie o 160 000 w styczniu po wzroście o 145 000 w grudniu. Oczekuje się, że stopa bezrobocia utrzyma się na stałym poziomie 3,5%. Godzinowe zarobki wzrosną o 0,3% po grudniowym 0,1%. Roczne zarobki wzrosną o 3% po 2,9% wcześniej. Udział siły roboczej spadnie o 0,1% do 63,1%.

NFP i ADP

Tendencje w dwóch statystykach płac są ściśle powiązane, choć ich liczby miesięczne czasami się różnią.

ADP miał dwa bardzo mocne miesiące, 291 000 w styczniu i 199 000 w grudniu, dzięki czemu trzymiesięczna średnia krocząca wyniosła aż 205 000. Średnia 12-miesięczna osiągnęła najwyższy poziom w kwietniu i wyniosła 222 000, a w styczniu 165 000.

Jednomiesięczna różnica między ADP, a NFP jest powszechna. W ubiegłym roku dane ADP trzykrotnie wyraźnie spadły poniżej trendu, ale tylko w maju odnotowano spadek w NFP.

Kontynuacja grudniowego wzrostu płac ADP i jego wzrost w styczniu jest znacznie silniejszym sygnałem dla rynku pracy niż jakikolwiek pojedynczy odczyt, bez względu na to, jak duży. Jeśli na prywatnych listach płac ADP obserwuje się rosnące zapotrzebowanie na siłę roboczą, tendencja ta najprawdopodobniej zostanie powielona w krajowych danych NFP.

Szukasz informacji o rekomendacjach banków na Forex? Sprawdź nasz cotygodniowy raport o dużych bankach. Pobierz raport!
73.2% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Zapowiedź NFP: Wzrost zatrudnienia prawdopodobnie poprawił się w styczniu – Wells Fargo

Analitycy z Wells Fargo spodziewają się pozytywnego odczytu około 170 000 w NFP; powyżej konsensusu rynkowego na poziomie 156 tys.

Wzrost zatrudnienia prawdopodobnie poprawił się w styczniu, osiągając wyraźniejszy trend wzrostowy na poziomie 170 000 po tym, jak pracodawcy dodali 145 000 miejsc pracy w grudniu. Styczniowy odczyt będzie obejmować coroczne zmiany wskaźników wynagrodzeń. Wstępne szacunki wykazały, że w marcu 2019 r. było o 501 tys. miejsc pracy mniej – największa korekta od 2009 r. – napisano w raporcie.

Stopa bezrobocia prawdopodobnie pozostanie na niezmienionym poziomie 3,5%. Średni wzrost godzinowych zarobków jest przewidywalny i spodziewamy się wzrostu o 0,3% w styczniu, a roczny odczyt spadnie do 3,0% – podsumowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWalka z koronawirusem weszła w drugą fazę! 2019-nCoV groźniejsze niż SARS
Następny artykułKurs funta (GBPPLN) przy 5,0254 PLN. Para dociera do istotnego oporu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here