Naga MarketsPo rekordowym Q4 roku fiskalnego 2015, obecna informacja z pewnością nie zadowoli inwestorów Apple
Po rekordowym Q4 roku fiskalnego 2015, obecna informacja z pewnością nie zadowoli inwestorów Apple

W zeszłym tygodniu pojawiły się informacje, że z powodu słabej sprzedaży telefonów iPhone, główny tajwański dostawca Apple wstrzymuje zatrudnianie nowych pracowników. We wtorek natomiast pogłoski zdaje się potwierdzać zespół analityków Credit Suisse – ich zdaniem zapotrzebowanie na smartfony spod znaku nadgryzionego jabłka jest mniejsze niż pokazywały dotychczasowe prognozy.


Zamówienia na części w dół o 10%

Zamówienia w łańcuchu dostaw Apple w ostatnim czasie zdecydowanie osłabły. Naszym zdaniem niekorzystne wyniki odbiją się negatywnie na notowaniach akcji Apple w przeciągu co najmniej kilku następnych tygodni – czytamy w rekomendacji Credit Suisse.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku ze zmianą oczekiwań sprzedażowych, szwajcarski bank obniża prognozy wskaźnika EPS dla roku 2016 o 6%. Od razu dodaje jednak, że problemy powinny być jedynie przejściowe.

Zgodnie z danymi napływającymi z Azji, Apple miał zredukować zamówienia na części o 10%. Powodem jest słabe zapotrzebowanie na iPhone’a 6S – w Q4 ma wynieść poniżej 80 milionów sztuk, natomiast w pierwszym kwartale przyszłego roku maksymalnie 60 milionów.

INWESTUJ W AKCJE APPLE I INNYCH AMERYKAŃSKICH SPÓŁEK DZIĘKI TOPOPTION – SPRAWDŹ TERAZ

Na poniższym wykresie przygotowanym przez Credit Suisse widzimy, że plany produkcyjne mają zanotować silną spadkową korektę na początku przyszłego roku. Kolorem ciemnoniebieskim zaznaczono prognozowaną produkcję, jasnoniebieskim natomiast prognozowaną sprzedaż:

AAPL production plans_0
Spadkowa rewizja planów produkcyjnych dla Q1 2016

Patrząc na najświeższe notowania akcji Apple można mieć wrażenie, że spora część rynku zgadza się z raportem Credit Suisse. Wykres przygotowany przez serwis zero-hedge pokazuje silne osunięcia na wykresie M1 zaraz po publikacji autorskiego dokumentu CS:

20151110_aapl
Apple M1 | Źródło: Zero Hedge

Dynamiczne osunięcia można zaobserwować również na wykresie H4 – spora luka spadkowa:

Spadki notowań Apple widoczne na wykresie H4
Spadki notowań Apple widoczne na wykresie H4

Broker TopOption daje możliwość gry w oparciu o notowania Apple oraz innych amerykańskich spółek. Załóż konto już teraz, ciesz się wysokimi poziomami zwrotu i zarabiaj dzięki opcjom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here