Naga Markets

Sztuczna inteligencja, która od kilku miesięcy jest tematem przedmiotem nagłówków wszystkich serwisów poświęconych technologii oraz finansów, od kilku lat posiada swoje powiazania ze sektorem kryptowalut. Co chwilę pojawiają się nowe tokeny oparte na AI, a boom wywołany uruchomieniem ChatGPT tylko wpłynął ich wzrost. Jednak to ostatnie doniesienia dot. prognoz popytu na chipy firmy Nvidia spowodował skok na wykresie poszczególnych coinów.

Popyt na chipy od Nvidia powyżej oczekiwań

Firma Nvidia będąca jednym z największych na świecie producentów układów scalonych, które zasilają sztuczną inteligencję, notuje w ostatnich miesiącach wzrost popytu na swoje produkty. Finalnie przełożyło się to na zwiększenie jej akcji o 28%. Ostatni raport tego podmiotu także dostarczył nam informacji, że prognozy sprzedażowe na drugi kwartał w 2024 roku są dwukrotnie większe niż zakładali analitycy.To natomiast miało wpływ na to, że w miniony czwartek rynek kryptowalut związanych z AI mocno zaświecił na zielono. Co istotne, za sporą częścią tokenów powiązanych ze sztuczną inteligencją stoi jakaś wartość i funkcjonalność.

Capital.com
Advertisement

Projekt Fetch.ai, który stoi za tokenem FET, pracuje nad stworzeniem infrastruktury dedykowanej „inteligentnym, autonomicznym usługom” w logistyce dostaw oraz finansach. Cortex natomiast stawia sobie za cel stanie się „pierwszym zdecentralizowanym komputerem na świecie, zdolnym do uruchamiania aplikacji dApp opartych na sztucznej inteligencji”.

Tokeny oparte na AI notuję wzrosty

Wspomniany token FET z kapitalizacją rynkową na poziomie 193 mln dolarów w ciągu ostatniego doby wzrósł o 4%. Dużo więcej dynamiki jednak mogliśmy zaobserwować w kwestii tokena AGIX od SingularityNET, który w pewnym momencie skoczył o 9%. Kryptowaluta CTXC od Cortex również świeci wciąż na zielono i zyskuje ponad 5% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułDolar wraca powyżej 4,20 zł. Gaz znów szuka dna
Następny artykułCena ropy naftowej załamała się po słowach wicepremiera Rosji
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.