Naga Marketsdeutsche-bank-polska

W swojej najnowszej rekomendacji Deutsche Bank aktualizuje swój pogląd na EUR/USD, choć nie zmienia swojego nastawienia do tej pary. Dlaczego DB nadal pozostaje po krótkiej stronie rynku na EUR/USD? Odpowiedź znajduje się poniżej.


Niedźwiedzie nastawienie Deutsche Banku utrzymuje się od od niemal roku i opiera się na dwóch głównych założeniach: sporych odpływach kapitału z europejskiej gospodarki oraz oczekiwaniach względem odejścia FED od ultra luźnej polityki monetarnej. Czy cokolwiek zmieniło się w tych dwóch punktach od czasu pierwotnej rekomendacji? Właśnie to jest dzisiaj sprawdzane przez analityków DB.

Przede wszystkim, odpływy kapitału z Europe wciąż pozostają faktem. Analitycy banku widzą w tak długim odwrocie inwestorów od Starego Kontynentu długoterminowej zmiany w sentymencie inwestorów podczas alokowania portfolio. A co w przypadku zbliżającego się zacieśniania polityki monetarnej przez FED? z11

Deutsche Bank przyznaje, że niemal cały rynek skupia się wyłącznie na jednym – terminie najbliższej podwyżki stóp procentowych w Stanach. Niemniej jednak, zdaniem banku są rzeczy ważniejsze od tego terminu. Najważniejszym ma pozostać polityka ponownego lokowania aktywów wykupionych przez FED w trakcie QE, ponieważ decyzje podjęte w tej dziedzinie będą determinowały coś co Deutsche Bank nazwał QT – quantitative tightening. W kolejce do ulokowania czeka pół biliona USD – niemalże ekwiwalent całego programu QE. Zdaniem banku przyszła podwyżka stóp procentowych przez FED, będzie mieć wielowymiarowy charakter, który najprawdopodobniej powoli wymusi trwały odwrót od USD jako waluty finansującej przez resztę świata.

Podsumowując, Deutsche Bank nadal pozostaje niedźwiedziem na EUR/USD i oczekuje, że dotychczasowy trend będzie się utrzymywał. Zdaniem analityków banku, do końca trzeciego kwartału 2015 EUR/USD powinno znaleźć się na poziomie 1,03, zaś parytet na tej parze powinien zostać osiągnięty do końca roku.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplusConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here