Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W mijającym tygodniu zaksięgowaliśmy zyski z pozycji na spółkach Lotos oraz CCC. Dzięki nim portfel osiągnął swoje historyczne maksima na poziomie +34 jednostek kapitału. Powróciliśmy także do trafności rzędu 50%. Wydaje się, że słabszy okres został zakończony. Kolejną zmianą w kończącym się tygodniu było aktywowanie się zlecenia kupna spółki CD Projekt po 26 zł. Jest to obecnie jedyna aktywna pozycja w portfelu. Dzisiaj dorzucamy kolejne zlecenie, o którym piszę poniżej…

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt

Wawel – w środę byliśmy świadkami mocnych spadków, które wczoraj zostały niemal w całości „odkupione” i to na najwyższych, niemal od 3 miesięcy obrotach. Nie jest to typowa formacja objęcia hossy ale w połączeniu daje klasycznego pin bara D2 (dorysowana świeca). Całość odbywa się na szerokim wsparciu okolic 1200 zł. Właśnie po tej cenie spróbujemy kupić akcje z celem dość skromnym przy 1329,03 zł, którego osiągnięcie będzie oznaczało zysk trzykrotnie większy od podejmowanego ryzyka.
Kupno: 1200,00 zł   SL: 1156,99 zł   TP: 1329,03 zł  –  RR 1:3

wawel d1

Warto zajrzeć także na interwał tygodniowy. Widać na nim serię świec z długimi, dolnymi cieniami. Wygląda to na hamowanie spadków w rejonie 1200 zł. Także obroty mogą wskazywać na wzrosty, gdyż wyraźnie malały one w czasie korekty spadkowej, a ostatnio zaczynają wzrastać. Być może to oznaka powrotu kupujących, nie jestem tego pewien ale uważam, że linia obrony ustawiona poniżej tygodniowego minimum może okazać się dobrym rozwiązaniem.

wawel w1

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/NZD – na poziomie wczorajszego minimum
Następny artykułDzień pod hasłem odczytów PMI przemysłowego – poranny komentarz makro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here