Naga MarketsVivid Games – podczas poniedziałkowej sesji agencje prasowe cytowały liczne wypowiedzi prezesa firmy Remigiusza Kościelnego, które wywołały pozytywne poruszenie na wykresie. Prezes powiedział, że spółka notuje coraz lepsze wyniki finansowe i zamierza spłacić obligacje w I kwartale, m.in. dzięki nowej emisji obligacji w lutym. Podkreślono wzrost wielkości przychodów ze sprzedaży oraz skuteczną redukcję kosztów działalności.

Rok 2019 zakończony został bardzo udanie, gdyż spółka osiągnęła poziom 25 mln pobrań jej gier. Sukcesem było także podpisanie umowy z firmą Anzu, dzięki której wprowadzimy do ‘Real Boxing 2’ i ‘Gravity Rider Zero’ innowacyjne rozwiązania dotyczące monetyzacji reklamowej bezpośrednio podczas rozgrywki. Wszystko to oraz liczne premiery w IV kwartale przekładają się na coraz lepsze wyniki. W styczniu i w lutym do sprzedaży trafią kolejne tytuły “Gravity Rider Zero”, “Fly Sky High”, “Pocket Mini Golf” oraz “Crash Drivers”.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Jak podawaliśmy w prognozach, w 2019 roku zamierzamy wyjść na plus na wyniku netto, a 2020 rok zakończyć z 3 mln zysku. Posiadamy wartościowe, szybko zwiększające się portfolio gier, które monetyzujemy coraz wydajniej dodając do przychodów nowe platformy sprzętowe. W 2020 roku zamierzamy zwiększyć portfolio gier mobilnych o 15 tytułów, a 10 gier, w tym największe nasze hity trafią również na Nintendo Switch. Wierzymy, że zamierzone prognozy zostaną osiągnięte” – dodano w pozytywnie brzmiącym komentarzu. Na wykresie mamy przełom, gdyż pierwszy raz od lutego ubiegłego roku mamy sytuację, że cena wykracza ponad poprzedni szczyt, w dodatku przy wzroście obrotów. Wydaje się, że poziom 2 zł powinien zostać niebawem osiągnięty.

vivid

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here