Naga MarketsVivid Games – spółka fatalnie rozpoczęła listopad, notując serię spadkowych sesji i doprowadzając do zejścia na nowe historyczne minima. Od tegorocznego szczytu z lutego, spółka traci już ponad 55% swej wyceny. W poniedziałek opublikowano najnowszą rekomendację DM Banku BPS, datowaną na 9 listopada. W raporcie analitycy obniżyli cenę docelową z dotychczasowej 1,79 zł do poziomu 1,44 zł czyli nadal powyżej ceny rynkowej. W raporcie przyznano, że wcześniej oceniano, że spółka będzie radzić sobie zdecydowanie lepiej niż w rzeczywistości.

Analitycy przyznali też, że przedstawione w poprzednim raporcie z lipca prognozy zarówno pod względem przychodów okazały się zbyt optymistyczne. Pozytywnym zaskoczeniem jest jednak zdolność spółki do generowania zysków, gdyż w trzecim kwartale spodziewano się straty, tymczasem firma pochwaliła się niedawno zyskiem w wysokości 0,56 mln zł. Zdaniem autorów raportu, kluczowym powodem trwających spadków są problemy ze spłatą obligacji. Warto przypomnieć, że spółka musi spłacić do maja przyszłego roku około 10,5 mln zł. Wydaje się, że głównie informacje w tej kwestii powinny wpływać na rynkową wycenę w najbliższych miesiącach.

vivid games


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here