Naga Markets
Ursus – spółka opublikowała wczoraj swoje propozycje układowe i restrukturyzacyjne, która mają wyciągnąć firmę z problemów. Wśród nich jest m.in. ograniczenie liczby zakładów. Spółka liczy także na pomoc wierzycieli, z którymi chciałby dojść do porozumienia do końca wakacji. Obecnie Ursus prowadzi produkcję w trzech zakładach. Zgodnie z przedstawionym planem, całość produkcji skupi się w tylko jednym z nich – w Dobrym Mieście koło Olsztyna. Ponadto ograniczony zostanie także asortyment. Spółka skupi się na produkcji traktorów oraz maszyn rolniczych czyli najbardziej rentownej części produkcji. Oszczędności mają pochodzić także z redukcji etatów, z obecnych 482 do niespełna 300.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Koszty powinny zostać zmniejszone z niemal 33 mln zł w ubiegłym roku do 17,1 mln zł w tym roku oraz do około 15 mln zł w kolejnych latach. Spółka oczekuje także poprawy na rynku sprzedaży maszyn rolniczych w naszym kraju oraz zysków z zawartego wcześniej dużego kontraktu w Tanzanii. W latach 2019-2020 spółka liczy na 31,8 mln dolarów z tego tytułu. Spółka jest także zdeterminowana aby sprzedać firmę zależną Ursus Bus, której najbliższe finansowanie pochodzić będzie ze sprzedaży niepotrzebnych nieruchomości o wartości około 50 mln zł. Na wykresie cena powróciła do wsparcia przy 1,60 zł. Jeżeli poziom nie wytrzyma, kurs powinien domknąć lukę wzrostową z lutego czyli spaść do poziomu 1,40 zł.

ursus
źródło xStation 5

Zobacz także: Rada Giełdy akceptuje uruchomienie kolejnej inicjatywy strategicznej Grupy Kapitałowej GPWtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin po 5400 dolarów. Kurs BTC w nocy pogłębiał roczne maksima
Następny artykułAUD/CAD – Outsie Bar na ważnym wsparciu
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here