Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

TVN – nowy tydzień rozpoczynamy od złapania SL, który umieściliśmy na poziomie 17,10 zł. Tamtą analizę, która nadal pozostaje aktualna można zobaczyć TUTAJ. Stop został wybity po czym zaczęło się skuteczne odrabianie strat. Wszystko dzieje się nad ważnym wsparciem, które wcześniej stawało na drodze do poziomów wyższych niż 17 zł. Wsparcie zostało wybronione i powstała świeca pin bar. Tym razem możemy umieścić SL sporo poniżej 17 zł co biorąc pod uwagę sekwencję coraz wyższych dołków i szczytów brzmi dość zachęcająco. Szkoda tylko, że obrona tego wsparcia nie dokonała się na wyższych obrotach. Najbliższy cel dla wzrostów to wierzchołek z kwietnia 2011 roku – 18,53 zł i do tego poziomu musimy zmieścić większy zysk niż ponoszone ryzyko. Spróbujemy wejść trochę wyżej niż w połowie wczorajszej świecy na poziomie 17,15 zł, co da nam lepszy niż poprzednim razem stosunek RR.
Kupno: 17,15 zł   SL: 16,69 zł   TP: 18,53 zł  –  RR 1:3

Te artykuły również Cię zainteresują
tvn

Pekao – po jednodniowej korekcie i na powoli zwiększających się obrotach powstała wczoraj formacja objęcia hossy. Sugeruje to możliwość kontynuacji zwyżki do poziomu poprzedniego wierzchołka przy 190 zł. Miejsca na potencjalny zysk jest trochę mało, ale przede wszystkim wolę chwilowo trzymać się z daleka od spółek sektora bankowego. Niemniej sytuacja ciekawa i zobaczymy co się dalej wydarzy.

pekao

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here